Kapaszkodott a Galac, de a Sportklubnak összejött a javítás

Orbán Zsolt 2021. november 07., 20:56

A Galaci CSM másodjára már nem tudott pontokat elhalászni a Csíkszeredai Sportklub elől a román jégkorong-bajnokságban. A hazaiak az első és a záró játékrészt is megnyerve 6–3-mal vágtak vissza a Duna-partiaknak.

Fodor Csanádék behúzták a két csapat egymást követő második összecsapását Fotó: Veres Nándor

A két csapat szombati mérkőzésén a galaci vendégek szétlövéssel győztek a Vákár Lajos Műjégpályán, a csíki hokisok a sok hiányzó ellenére nem engedhettek meg maguknak újabb pontvesztést.

A kapuban Adorján Attilát Makszim Szamankov váltotta, a román állampolgársággal is rendelkező fehérorosz portás jó formában védett.

A kék-fehérek Kuljas-bombával kerültek előnybe nyolc percnyi játékot követően, majd Polak értékesített szólót.

Fotó: Veres Nándor

A galaciak 32 másodperccel a harmad vége előtt szépítettek, a csíki védelem rövidzárlatát Csemerilov használta ki, az orosz csatár egymás után kétszer lőhetett kapura, a második pedig beakadt (2–1).

A középső játékrészben Péter Andor állította vissza a kétgólos különbséget, de még ugyanebben a percben Limanszkij faragott a hátrányból egy kipattanóból, ám ez a találat sem írható Szamankov számlájára (3–2).

Ezt követően Farkas Tamás kapott végleges kiállítást, de a harmadik felvonást mégis a Sportklub kezdte emberelőnyben.

A kettős fór kimaradt, de a 43. percben Cășăneanu 4–2-re módosította az állást. Megint bosszantóan gyorsan érkezett a galaci válasz, ezúttal Kapilec révén.

A folytatásban viszont kizárólag a házigazdák voltak eredményesek, előbb a duplázó Péter Andor pofozott a kapuba egy visszatett korongot, aztán Salló Alpár zárta le a meccset egy pazar csuklólövéssel.

A Sportklub 6–3-as sikerrel folytatta menetelését a román bajnokságban, amelynek keretében legközelebb szerdán és csütörtökön 18.30-tól a Bukaresti Steauát fogadja.

Román jégkorong-bajnokság, alapszakasz
Csíkszeredai Sportklub–Galaci CSM 6–3 (2–1, 1–1, 3–1)
Gólszerzők: Gyenisz Kuljas (9., Fodor Csanád, Jevgenyij Szkacskov), Vojtech Polak (13., Láday Tamás), Péter Andor (28., Polak, Fodor, 47., Polak, Péter B.), Eduard Cășăneanu (43., Péter A., Láday), ill. Jevgenyij Csemerilov (20., Mircea Constantin), Jevgenyij Limanszkij (28., Szopos Ottó), Szergej Kapilec (43., Vitalij Kiricsenko)
Kapura lövések: 44–35
Kiállítások: 39 (ebből Farkas Tamás 5+20+10), ill. 8 perc
•  Fotó: Veres Nándor