A csoportküzdelmek során, múlt csütörtökön a kanadaiak 5-1-re győzték le az ősi riválisukat, ezúttal viszont nehezebb dolguk volt a kilencszeres győztes, legutóbbi öt vb-n aranyérmes amerikaiakkal.
A címvédő együttes az első harmad közepén Alexandra Carpenter duplájával 2 perc, 40 másodperc alatt kétgólos előnyre tett szert, amit a kanadaiak a második felvonás első részében 2 perc, 29 másodperc alatt eltüntettek.
A találkozó rendes játékidejében több gól aztán már nem esett, így hosszabbításra került sor, ahol a 68. percben a kanadaiak csapatkapitánya, Marie-Philip Poulin döntött az aranyérem sorsáról.
A győztes csapatban Brianne Jenner gólja mellett a másik két gólnál az előkészítésben jeleskedett.
Női vb-t 1990 óta rendeznek, az első nyolc tornát Kanada nyerte, azóta viszont az Egyesült Államok az aranyérmek számát tekintve feljött rá, és ha most is sikerült volna megvédenie a címét, utolérte volna nagy ellenlábasát.
Kanada azonban megnyerte a 11. aranyérmét, és kettőre növelte a különbséget.
Az együttesnek 2012 után sikerült ismét az élen végeznie, és letaszítani a trónról a 11. ezüstérmét begyűjtő amerikai válogatottat.
A bronzérmet a finnek, az ötödik helyet az oroszok szerezték meg a zárónapi helyosztókon.
A fennállása első elit vb-jén szereplő magyarok a kilencedik helyen zártak Calgaryban, és jövőre szintén az élvonalban szerepelhetnek.
Női jégkorong-világbajnokság, döntő:
Kanada-Egyesült Államok 3-2 (0-2, 2-0, 0-0, 1-0) – hosszabbítás után
A 3. helyért:
Finnország-Svájc 3-1 (1-0, 2-1, 0-0)
Az 5. helyért:
Oroszország-Japán 2-0 (1-0, 0-0, 1-0)
A torna végeredménye: 1. Kanada, 2. Egyesült Államok, 3. Finnország, 4. Svájc, 5. Oroszország, 6. Japán, 7. Csehország, 8. Németország, 9. Magyarország, 10. Dánia
Kerekes Éva apróbb egészségügyi probléma miatt kénytelen kihagyni a román női kézilabda-válogatott utolsó két Eurokupa-csoportmérkőzését, a zetelaki balszélső viszont bízik abban, hogy a Bajnokok Ligája negyeddöntőben már pályára léphet.
Nyolcvanéves korában elhunyt kedden este Mircea Lucescu, a legendás labdarúgóedző halálhírét a bukaresti Egyetemi Kórház jelentette be, ahol az elmúlt napokban kezelték.
Locsolásból hazatartva az utcán adott hangot politikai nézeteinek egy sepsiszentgyörgyi fiatal, akit a Sepsi OSK vezetőségi tagjai bántalmazhattak.
Kelemen Hunor szerint az anyaországban 2010 óta megvalósult nemzetpolitikai paradigmaváltásra vezethető vissza, hogy az RMDSZ az idei országgyűlési választáson is a Fidesz-KDNP pártszövetséget támogatja.
Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke elutasította a meghívást, hogy májusban Romániába látogasson a NATO-csúcstalálkozóra – írja a Mediafax hírügynökség.
Kicsit olyan az egész, mint amikor valaki megmondja, ki a fehér, ki a fekete. Ki a Jó, ki a Rossz. Mi meg nézünk, hogy ki ez? És miért mondja meg? És hogy jutottunk ide? Mert itt tartunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!