Hirdetés

Judd Blackwater: „Hatalmas lökést adott a szurkolók támogatása”

A tapaszalt kanadai csatár nagyon jó döntésnek tartja, hogy belevágott a csíkszeredai kalandba
Fotó: Halmágyi Zsolt/Sportfoto Press

2021. április 14., 14:43

A kék-fehérek egyik meghatározó légiósaként fontos szerepet vállalt a Csíkszeredai Sportklub Erste Liga-elsőségében. A SzékelySportnak adott exkluzív interjúban az indián gyökerekkel rendelkező kanadai támadót a bajnoki cím mellett a szurkolókról, a liga színvonaláról, a román bajnokság hajrájáról és a családjáról is kérdeztük.

2021. április 14., 14:43

– Jó napot kívánok Blackwater úr! Milyen volt az utazás, megérkeztek már Galacra?

– Igazából én most itthon maradtam. Kaptam pár szabadnapot a román bajnokság rájátszása előtt. Pihenésre van szükségem, mivel néhány kisebb sérüléssel is bajlódok, de szerencsére semmi komoly.

Hirdetés

– Gratulálunk az Erste Liga megnyeréséhez! Rengeteg szurkolóknak okoztak örömet a szezon során. Elárulja, hogyan ünnepelték meg a sikert?

– A szurkolók nélkül nem lehetett igazi az ünneplés. A csíkszeredai rajongókról azt hallottam, hogy lenyűgözőek. Sajnos nem lehettek jelen a csarnokban, de a teljes szezon során magunk mellett éreztük őket. A közösségi médiában küldött üzenetek célba találtak, a meccsek előtt pedig szurkolói dalokat hallgattunk, ami szintén hatalmas lökést adott minden játékosnak. A járványhelyzet miatt nem rendezhettünk a szokásoknak megfelelő közös, nagy ünneplést, így mindenki a maga csoportjával ünnepelt.

 – Bátran kijelenthetjük, hogy az Erste-menetelés során a kék-fehérek egyik vezéralakja volt, nagy hatással volt a csapat játékára. Elégedett az egyéni teljesítményével?

– Hogy elégedett vagyok-e? Az igazság az, hogy mindig lehet jobban csinálni a dolgokat, de szerencsésnek érzem magam, hogy a szezon elején ilyen kiváló játékosokkal kerültem egy csapatba. Ha valaki megnézte akkor a keretünket, a nevek alapján érezhette, hogy ebből egy nagyon sikeres társaság lehet. Örülök, hogy részese vagyok egy ilyen fantasztikus együttesnek.

Kemény meccseket vívtak a sárga-kékekkel •  Fotó: Veres Nándor Galéria

Kemény meccseket vívtak a sárga-kékekkel
Fotó: Veres Nándor

– Hogyan látta a Brassói Corona elleni döntőpárharcot?

– A riválisunknak nagyon masszív csapata van. Mély a keretük, remek kapusok, remek hátvédek és támadók alkotják a gárdájukat. Az alapszakaszban ugyan szenvedtünk ellenük, a rájátszásban viszont nekünk jött ki jobban a lépés. A tapasztalt játékosok is nagyon keményen dolgoztak, így végül sikerült föléjük kerekednünk a döntőben. Ahogy ezt mindenki láthatta, nem volt könnyű, a sérülésekkel és a fáradtsággal is meg kellett küzdenünk, de a kemény munka meghozta gyümölcsét: behúztuk a bajnok címet.

– Mit gondol, a legjobb csapat nyerte meg a bajnokságot?

– Teljes mértékben! Az egyesületünk mindegyik részlege, a menedzsmenttől kezdve, a stábtagokon keresztül, egészen a kapusokig és mezőnyjátékosig, mindenki nagy szerepet vállalt ebben a sikerben. Úgy gondolom, kitettük a szívünket a jégre, rendkívül eltökéltek voltunk, és megvoltak azok a vezéregyéniségek, akik a megfelelő pillanatokban villantak. Megtiszteltetés ebben a csapatban játszani. Nagyon hosszú és rögös út vezetett a trófeáig, de mindegyik csapattársamra büszke vagyok.

Bajnokcsapat •  Fotó: Veres Nándor Galéria

Bajnokcsapat
Fotó: Veres Nándor

– Sokfajta nemzetiségű és különböző játékstílusban nevelkedett hokis alkotja a Sportklubot. Hogyan találták meg az észak-amerikai, az orosz és a székely jégkorongozók egymás között az összhangot?

– Már az első perctől fantasztikus volt a hangulat az öltözőben. Azok az orosz játékosok, akiket idén ismertünk meg, nagyszerű srácok, ugyanez elmondható az észak-amerikaikról és a székely legényekről is. Nagyon hamar összerázódtunk, és ez a kapcsolat végig jól működött. Jason Morgan vezetőedzővel korábban nem dolgoztunk együtt, ez az első alkalom, de mielőtt még Csíkszeredába igazoltam volna, egy közös ismerősünk remek dolgokat mesélt róla. Mindenesetre nagyon jó döntést hoztam azzal, hogy a Sportklubhoz igazoltam.

– Valami azt súgja, különleges kapcsolat fűzi Colton Yellow Hornhoz.

– Coltont hétéves korom óta ismerem, együtt nőttünk fel, gyerekként rengeteget hokiztunk együtt. Már nagyon régóta vagyunk legjobb barátok, együtt hoztuk meg azt a döntést, hogy belevágjunk a csíkszeredai kalandba. Profiként odahaza sosem volt alkalmunk együtt játszani, de mindig is megvolt közöttünk a kémia, ami megkönnyítette a helyzetet, főleg, amikor Jack Combs is a mi sorunkban szerepelt.

– Tapasztalt játékosként számos országban és ligában megfordult. Hokizott az AHL-ben, az ECHL-ben, az osztrák bázisú EBEL-ben, vagy a szlovák extraligában. Összehasonlításként, milyennek látja az Erste Liga színvonalát?

– Nehéz megmondani, mivel amikor az említett bajnokságok némelyikében szerepeltem, jóval fiatalabb voltam. Csíkszeredában már az idősebbek közé tartozom. A liga színvonalát jól jelzi az, hogy mennyire nehezen tudtuk megnyerni az aranyérmet. Igaz, ezalatt nagyon élveztük a megmérettetést. Színvonalas bajnokságnak tartom az Erste Ligát, elég csak megnézni, hogy milyen kaliberű légiósokat tudnak felsorakoztatni a csapatok.

Az alapszakaszt 49 (16+33), a rájátszást 18 (7+11) ponttal zárta •  Fotó: Veres Nándor Galéria

Az alapszakaszt 49 (16+33), a rájátszást 18 (7+11) ponttal zárta
Fotó: Veres Nándor

– Hogyan látja az erőviszonyokat a román bajnokság befejezése előtt?

– A Brassót már ismerjük, tudjuk, hogy mire képesek, megvan az esély arra, hogy újból velük kerüljünk össze a döntőben. A többi csapatot sem szabad leírni. A Gyergyón túljutottunk az Erste Liga negyeddöntőjében, de kemény csapatuk van, ráadásul sok idejük volt pihenni és a taktikán is dolgozhattak. Ők is esélyesek, és ne feledjük el a Galacot sem, szerintem azon fog múlni, hogy melyik alakulat akarja jobban a sikert. Mi minden tőlünk telhetőt megteszünk.

– Az egyik rokona, Wacey Rabbit tavaly még a Brassót erősítette. Tartják a kapcsolatot?

– Az utóbbi időben keveset beszéltünk, mivel mindketten elfoglaltak vagyunk, de miután megnyertük a bajnokságot, felhívott és gratulált nekem.

Nagyon fontos számára a család és a barátok közelsége •  Fotó: Halmágyi Zsolt/Sportfoto Press Galéria

Nagyon fontos számára a család és a barátok közelsége
Fotó: Halmágyi Zsolt/Sportfoto Press

– Tavaly nyáron igazolt Csíkszeredába, itt él a családjával. Vannak kedvenc helyeik a városban, esetleg a régióban?

Szeretjük a várost, az embereket, biztos vagyok benne, hogy sok látnivaló van a környéken, de a Covid miatt nem igazán volt lehetőségük kirándulni. Nagyon szeretjük Csíkszeredát, de miután lejár a szezon, szeretnénk hazautazni a családdal. Alberta állam déli részéből származom, a feketeláb őslakos nemzetséghez tartozom. Hosszú ideje távol vagyunk a szeretteinktől, akik már nagyon hiányoznak. Reméljük azonban, hogy visszatérhetünk még.

– Ha már a családnál tartunk, a tüneményes kislánya ellopta a showt a jégen az ünneplés során. Szeretné, hogy felnőttként jégkorongozó váljon belőle?

– Ezt inkább rábízzuk. Nagy boldogsággal töltene el, ha majd egyszer ütőt ragadna, a legfontosabb viszont, hogy ő és a feleségem itt vannak mellettem. Imádták az ünneplést a jégen, van egy jó kis történetünk, amit elmesélhetünk neki, amikor nagyobb lesz.

Judd Blackwater – névjegy
Lethbridge (Alberta tartomány), Kanada
1987., június 22. 
Center, balszélső – bal ütőfogás
Korábbi sikerei: Extraliga-bajnok (2015–2016, HK Nitra), CHL Memorial Cup- és WHL-bajnok (2007–2008, Spokane Chiefs)
Európai klubjai: Olimpia Ljubjana (EBEL, 2013–14), Fehérvár AV 19 (EBEL, 2015–16), HK Nitra (Extraliga, 2016–2020), Csíkszeredai Sportklub (2020–21)
Kedvenc NHL-es csapata: Edmonton Oilers
Kedvenc jégkorongozója: Connor McDavid

Kapcsolódó

Kapcsolódó

Kapcsolódó

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Vandálok rongálták meg a Sepsi OSK csapatbuszát Craiován

Újabb botrány a román labdarúgásban: a Sepsi OSK utánpótláscsapatának autóbuszát vasárnap hajnalban ismeretlen tettesek rongálták meg Craiován.

Ez siralmas volt, eddigi legrosszabb arcát mutatta az FK Csíkszereda

Megszakadt az FK Csíkszereda hosszú ideje tartó veretlenségi sorozata a labdarúgó Szuperligában. A Konstancai Farul elleni háromgólos vereség után Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és kiosztotta a játékosait.

Székelyhon

Beazonosította a rendőrség az udvarhelyszéki zászlórongálások gyanúsítottjait

Beazonosította a rendőrség a focihuligánokat, akik Etéd és Szentábrahám községekben, ugyanakkor Szentegyházán rongáltak székely zászlókat nagyjából egy hónapja a Kolozsvári U és az FK Csíkszereda mérkőzésének napján.

`
Krónika

Veszélyes baleset: ezer liter gázolaj folyt szét egy erdélyi töltőállomáson

Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.

Krónika

Csoma Botond: morális összeomlás, hogy vasgárdista propagandista versét szavalták a Nemzeti Katedrálisban

Legionárius, vasgárdista propagandista, Radu Gyr versét szavalták gyerekek Bukarestben, a világ legnagyobb ortodox templomában, a Nemzeti Katedrálisban, amelynek szentképeit nemrég szentelték fel.

Főtér

Autót vásárolt a háromhetes csecsemője árából egy fiatal pár – hírek pénteken

Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.

Ez is érdekelheti

A Corona és a GYHK uralja a hónap csapatát

A jégkorong Erste Liga közösségi oldalán megjelent az októberi hónap legjobb csapata: az összeállítást a Brassói Corona és a Gyergyói HK játékosai uralják.

Tanulságos este volt az edzők számára az Erste Ligában

A Csíkszeredai Sportklub nyert Dunaújvárosban, a GYHK elszenvedte első vereségét Miskolcon, míg a Brassói Corona küzdelmes meccsen egy ponttal távozott Debrecenből. A jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapját követően a csapatok edzői értékeltek.

A Corona kétgólos hátrányból mentett pontot Debrecenben

A Brassói Corona hiába küzdött nagyot, és egyenlített kétgólos hátrányból, végül csak egy ponttal távozott Debrecenből a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján.

Megszakadt két nagy gyergyói sorozat Miskolcon

A tizenharmadik mérkőzésén elszenvedte első vereségét a jégkorong Erste Ligában a Gyergyói Hoki Klub. Vasárnap este Miskolcon az idei első emberhátrányban kapott góllal maradtak alul a piros-fehérek.

Egy gól döntött a Sportklub javára az Acélbikák otthonában

Hozta a kötelezőt a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Liga vasárnap esti alapszakaszbeli mérkőzésén: a kék-fehérek lendületes, látványos meccsen egygólos különbséggel múlták felül a tabella utolsó helyezettjét.

Korai gólokkal megalapozta sikerét Székesfehérváron a Sportklub

Nem hagyott esélyt a FEHA19-nek a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Liga péntek esti mérkőzésén: Kevin Constantine együttese fölényes győzelmet aratott Székesfehérváron.

Nullára verte idegenben a budapestieket a GYHK

Tizenkettedik mérkőzését játszotta le a jégkorong Erste Liga idei szezonjában a Gyergyói Hoki Klub. Gólt sem kapott a BJAHC ellen és folytatta győzelmi sorozatát.

Az Újpest sem tudott megálljt parancsolni a Brassói Coronának

Remek formában menetel tovább a Brassói Corona: a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján Újpesten is diadalmaskodott. Részegh duplázott, a Cenk alattiak zsinórban kilencedik győzelmüket szerezték.

A tengerentúlról igazolt támadót a Brassói Corona

Új csatárt szerződtetett a Brassói Corona jégkorongcsapata: a 24 éves kanadai Nick Wong a tengerentúlról érkezik, és román állampolgárságának köszönhetően nem foglal el külföldi kvótás helyet a csapatban.

Tízgólos meccs a Vákárban: a hajrában biztosította be sikerét a Sportklub

Foghíjas lelátók előtt, gólzáporos mérkőzésen győzött a Csíkszeredai Sportklub a Dunaújvárosi Acélbikák ellen vasárnap este a jégkorong Erste Ligában. A hazaiaktól Becze Tihamér három gólt ütött.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!