A Táblabíróság döntése végleges, tehát nem következhet újabb fellebbezés ebben az ügyben. A Székely Sport megkeresésére válaszolva Nagy Attila, a RJSZ elnöke elmondta, még körülbelül két hétbe telik, míg megkapják a szövetség bejegyzéséről szóló bizonylatot. Ezt követően a korábbi vezetőség át kell adja a számlákhoz való hozzáférést, pecséteket, raktárat és minden mást is, amit eddig ők tartottak a kezükben.
– fogalmazott Nagy Attila.
Fontos feladat lesz még az Országos Sportügynökséggel is rendezni a szövetség viszonyát, hogy a RJSZ újra állami finanszírozásban részesülhessen.
A szövetség elnöke köszönetet mond mindenkinek, aki a csapatában dolgozott az elmúlt időszakban akár a jogi ügyeket, akár a szervezési munkát tekintve. Tudni kell – tette hozzá –, hogy ez idő alatt mindenki önkéntesen, mindenféle javadalmazás nélkül dolgozott, az U20-as válogatott szereplése is támogatók finanszírozásával valósulhatott meg.
Amint Nagy elmondta, a költségvetés tervezetüket a múlt évben benyújtották az ügynökségnek, ezt most frissítik és újra benyújtják, remélve, hogy megkapják a finanszírozást. A szövetségben dolgozók fizetést kell kapjanak a munkájukért, és a következő hónapokban több olyan esemény is lesz, aminek komoly költségei lesznek.
A felnőtt válogatott jövő héten olimpiai kvalifikációs tornán szerepel, jön az U18-as és a női vébé, majd pedig a felnőtt divízió I/A világbajnokság.
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Kijelölték a romániai U20-as jégkorong-válogatott világbajnoki keretét, amely a januárban Bukarestben rendezendő Divízió 2/A jelű vébén szerepel. A tornán sem a Csíkszeredai Sportklub, sem a Csíkszeredai ISK nem lesz képviselve.
Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.
Csupán négy párt jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
A Kolozsvári Waldorf Líceum aligazgatónőjének menesztése nyomán az elmúlt napokban egymásnak feszültek intézményi álláspontok, jogértelmezések és közösségi reakciók.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Karácsony és szilveszter között, hétvégén zajlott a Felcsíki Műjégpályán a 21. alkalommal megtartott falutízesek hagyományos jégkorongcsatája, a Csíkdánfalva Kupa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!