Orbán Árpád, Székelyudvarhely alpolgármestere elmondta, hogy annak ellenére, hogy a jégkorong tekintetében pár körös lemaradása van a városnak, próbál felzárkózni a többi székelyföldi település mellé, ahol már régóta működik a sportág.
Az Udvarhelyen idén megtett lépésekről az alpolgármester elmondta, hogy a januárban elindított Korisuli programban
több mint ezer gyermek tanult meg korcsolyázni, elkezdték a jégpálya befödését, illetve három korosztályban van már csapata az SZJA udvarhelyi alosztályának.
„Létrehoztuk a Városi Sportklubot, melynek első szakosztálya a jégkorong lett. Nagy csend után végre beindult a mozgás ezen a téren is” – tette hozzá Orbán.
A Magyar Jégkorongszövetség elnökeként Such György harmadszor jár Székelyföldön.„Székelyudvarhely kezd felzárkózni múltjához, hiszen itt korábban nagyszerű hokiélet volt. Már látszanak az előrelépések, Csíkszereda, Gyergyószentmiklós, Kézdivásárhely és Sepsiszentgyörgy után itt is lesz fedett jégpálya, ez pedig még jobban fellendíti a fejlődést.
– mondta Such.
Tánczos Barna, a Székelyföldi Jégkorong Akadémiát működtető Mens Sana Alapítvány elnöke is dicsérte az udvarhelyi törekvéseket.
„A székelyföldi önkormányzatok közül az elmúlt két évben székelyudvarhelyi tette a legnagyobb erőfeszítéseket ezen a téren, óriási erővel és kitartással küzd, hogy ne maradjon le a többi várostól.
Tánczos kiemelte, hogy a Korisuli programnak köszönhetően jelenleg hetente hatezer gyerek jár korcsolyázni Székelyföldön. Ezekből a gyerekekből válogatva hosszú évekre meg lehet alapozni az utánpótlásnevelést.
„Köszönet jár a magyar szövetségnek az együttműködésért és a támogatásért. Egyre több edzőnk vesz részt magyarországi továbbképzésen, hosszú távú célunk pedig az, hogy minél több első soros székely játékost adjunk a magyar válogatottaknak” – emelte ki a szenátor.
Újságírói kérdésre a MJSZ elnöke elmondta, hogy csak felsőfokon tud nyilatkozni az udvarhelyi törekvésekről.
– nyilatkozta.
Kérdésünkre, hogy elképzelhető-e az, hogy tíz év múlva a Sapientia U23-hoz hasonló felnőtt hokicsapata legyen Székelyudvarhelynek, elmondták, hogy igen, de egyelőre nem prioritás és sok mindentől függ.
„A mostani infrastruktúra az U18-as korosztályig biztosítja a fejlődési lehetőséget” – mondta Tánczos, hozzátéve, még egy Sapientiára nincs szükség, inkább majd azt kell megtalálni, hogy a leendő székely hokisok milyen csapatokban játszanak majd.

Fordulatos mérkőzések jellemezték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 18. fordulóját: az Agyagfalva öt gólt szerezve fordított Csíkszentmártonban, a Golimpiákosz pedig magabiztosan nyert Borszéken.
Az FK Csíkszereda határozottan visszautasítja azokat a rágalmakat, amelyek szerint a klub anyagi juttatást biztosítana a Román Labdarúgó-szövetség egyik vezetőjének. A Hargita megyei klub vezetősége szerint súlyos és alaptalan vádakról van szó.
Egy erdész talált rá hétfő délután arra a két kislányra, akik vasárnap tűntek el dicsőszentmártoni otthonukból.
Továbbra is folyamatban van annak a két kiskorúnak a felkutatása, akik vasárnap délután tűntek el Dicsőszentmártonból. A hatóságok hétfőre virradóra is megszakítás nélkül folytatták a keresést.
A bárányhúsból készült étkek sok erdélyi család húsvéti ünnepi menüsorozatának elmaradhatatlan alkotóelemei: ilyen a bárányfejleves, töltött bárány, vagy a belsőségekből készülő bárányfasírt.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!