A Román Jégkorong-szövetség (FRHG) Nagy Attila által elnökölt vezetőségének egyik újítása, hogy idéntől megrendezik a Szuperkupát. Ezen a két romániai hokis sorozat, a bajnokság és a Román kupa két legjobb együttese vesz részt. A Brassói Corona megnyerte a pontvadászatot és a kupát, utóbbiban pedig a Gyergyói HK volt a másik döntős.
A 2024-es Szuperkupának a felépült, és csak a működési engedélyekre váró bukaresti Berceni-jégcsarnok ad majd otthont, augusztus 31-én.
A főváros déli részén fekszik a Berceni lakótelep, a negyed nevének eredetét vitatják, de egyes történészek szerint a kuruc főgenerális, gróf Bercsényi Miklósról, II. Rákóczi Ferenc harcostársáról kapta. Az új létesítmény 10 millió euróból épült fel 1 év és 8 hónap alatt, a felnőtt jégkorongmérkőzésekre alkalmas jégpálya nézőterén 800 néző foglalhat majd helyet.
Nagy Attila jelen volt azon a sajtótájékoztatón, amelyen Daniel Băluță, Bukarest 4. kerületének polgármestere bejelentette, hogy készen van a jégcsarnok. „A szövetség vezetőtestülete, a szövetségi büró döntött a helyszínről és az új rendezvényről, a Szuperkupáról. Ennek bukaresti helyszíne a sportág népszerűsítését is szolgálja” – tudtuk meg Nagy Attilától, aki elmondta, hogy a 2024–2025-es ifjúsági jégkorong-bajnokságokra a nevezési határidő június 10-én jár le.
A felnőtt férfi bajnokság kezdési időpontjáról és lebonyolítási rendszeréről még tárgyalások zajlanak a klubokkal, illetve a Magyar Jégkorong-szövetség új vezetőségével.
Mi a helyzet a Flamaropol Műjégpályával?
Bukarest régi, emblematikus műjégpályája, a Mihai Flamaropol jégcsarnok (volt Augusztus 23) 1958-ban épült, és évtizedeken át a Bukaresti Steaua otthonául szolgált. Az 1970-es évek elején fedték be, majd később felvette a Mihai Flamaropol nevet, 2012-ben bezárták, majd 2016-ban lebontották.
Hét évvel ezelőtt, 2017-ben kezdték el újraépíteni, de a mai napig nem fejezték be. Nagy Attila, a FRHG elnöke megkeresésünkre elmondta, hogy megvárják a választásokat, majd azt követően tárgyalni fognak az új polgármesterrel, hogy ez a létesítmény is ismét használható legyen, újra betöltse fontos szerepét a romániai jégkorongban.
Bukarest közelében, Otopeni-ben 2016-től működik a Allianz-Țiriac Arena nevű műjégpálya, amelynek lelátója 450 férőhelyes. Az utóbbi időben ott rendezte hazai mérkőzéseit a Bukaresti Steaua jégkorong együttese.
A csíki futballszeretők közül sokan emlékeznek vissza a város 1989 utáni csapatára, amely látványos és eredményes játékával sok nézőt vonzott a stadion régi, beton lelátójára. Az akkori csapat edzőjét, Kerekes Ágostont kérdeztük.
Nagy várakozás előzi meg az FK Csíkszereda–Sepsi OSK közti Román Kupa mérkőzést, annál is inkább, mivel a 2014–2015-ös idény óta most először találkozik hivatalos tétmeccsen a két székely topcsapat. Nézzük, tíz évvel ezelőtt melyiküknek állt a zászló.
Utánfutóval ellátott kvad sodródott le egy erdei útról hétfőn este Gyergyóalfaluban; a járműben hét 15 és 17 év közötti fiatal utazott, akik közül többen megsérültek – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Négy országos szakszervezeti szövetség több ezer tagja tüntetett szerda délelőtt a bukaresti kormánypalota előtti téren a megszorító intézkedések ellen.
Az elárasztott parajdi sóbányát aligha lehet megmenteni, de nem hiába hívják a Parajdot is magába foglaló kisrégiót Sóvidéknek: újabb sóbányákat és sóba vájt turisztikai létesítményeket lehet kialakítani.
Az orosz cégnek egy kőolaj-finomítója és 320 benzinkútja van Romániában. A szabályozó hatóság szerint csökken a villanyáram ára. Az RMDSZ felvetette a parlament létszámának 10 százalékos csökkentését.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!