Vasárnap kezdődik Sepsiszentgyörgyön a divízió I/A felnőtt jégkorong-világbajnokság, a Sepsi Arénában hat ország válogatottja küzd meg az elitmezőnybe való feljutásért.
A sportesemény minden mérkőzését élőben közvetíti az Erdély TV, illetve a román közszolgálati televízió sportcsatornája, a TVR Sport.
Az erdélyi magyar közösség szempontjából kiemelten fontos, hogy lesz magyar nyelvű, élő televíziós közvetítés – különösen annak fényében, hogy a román válogatott keretét zömében székelyföldi csapatok magyar játékosai adják. Különleges apropót ad az eseménynek, hogy Romániában először rendeznek divízió I/A világbajnokságot, rögtön Székelyföldön.
Az eseményt a Székely Sport stábja is a helyszínen követi. Kollégáink dedikált felületünkön számolnak be a mérkőzésekről, a csapatokról, a tornával kapcsolatos érdekességekről – és persze a helyszíni hangulatról.
Április 27., vasárnap:
12.30-tól Japán–Olaszország
16 órától Ukrajna–Nagy-Britannia
19.30-tól Románia–Lengyelország
Április 28., hétfő:
12.30-tól Olaszország–Ukrajna
16 órától Lengyelország–Japán
19.30-tól Nagy-Britannia–Románia
Április 30., szerda:
12.30-tól Nagy-Britannia–Japán
16 órától Lengyelország–Olaszország
19.30-tól Ukrajna–Románia
Május 1., csütörtök:
12.30-tól Olaszország–Nagy-Britannia
16 órától Lengyelország–Ukrajna
19.30-tól Románia–Japán
Május 3., szombat:
12.30-tól Japán–Ukrajna
16 órától Olaszország–Románia
19.30-tól Nagy-Britannia–Lengyelország.
A következő öt évben Romániában kizárólag az interneten lehet követni a nagy kézilabdatornák mérkőzéseit. A sportágat kedvelő közösség kérvényezte, hogy a tévében is közvetítsék legalább a román válogatott meccseit, amire egyelőre nemleges választ kaptak.
Igencsak aktív az átigazolási piacon az FK Csíkszereda: a klub pénteken közösségi oldalán jelentette be ötödik új szerzeményét. Răzvan Trif a törökországi edzőtáborban csatlakozott a székelyföldi labdarúgóklub keretéhez.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.
Magyarország nem sodródik, hanem irányt mutat – jelentette ki Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke szombaton Budapesten, a nagyobbik magyarországi kormánypárt, a Fidesz jelöltállító kongresszusán.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Karácsony és szilveszter között, hétvégén zajlott a Felcsíki Műjégpályán a 21. alkalommal megtartott falutízesek hagyományos jégkorongcsatája, a Csíkdánfalva Kupa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!