A nemzetközi szövetség hétfői közlése alapján a házigazda finnek a vadonatúj tamperei arénában találkoznak majd az amerikaiakkal, a csehekkel, a svédekkel, a lettekkel, a norvégokkal, a fehéroroszokkal és a britekkel.
A helsinki nyolcasba kapott besorolást a címvédő Kanada, valamint Oroszország, Németország, Svájc, Szlovákia, Dánia, Kazahsztán és Olaszország.
A ranglistát továbbra is Kanada vezeti, azonban a döntőt hosszabbításban elbukó finnek feljöttek a második helyre, míg a negyeddöntőben elvérző oroszok visszacsúsztak a harmadikra. Az élmezőnyben a svédek három helyet rontva a hetedikek.
Magyar sajtóértesülések szerint Szabó István, a Kecskemét és a Nyíregyháza korábbi sikeredzője nyártól az FK Csíkszeredánál vállal szakmai vezetői vagy sportigazgatói munkát.
A jégkorong Erste Liga székely negyeddöntőjének második mérkőzése a rendes játékidőben dőlt el, a Gyergyói Hoki Klub szerdán este újra nyerni tudott a Csíkszeredai Sportklub ellen, 2:0-ra vezet a párharcban.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A parlament két házának szerda késő délutáni együttes ülésén elfogadták azt a határozattervezetet, amely lehetővé teszi amerikai katonai erők ideiglenes telepítését a Mihail Kogălniceanu-i támaszpontra.
Orbán Viktor miniszterelnök levélben fordul a határon túli magyarokhoz, arra kérve, hogy vegyenek részt az április 12-i országgyűlési választáson.
További híreink: Nicușor Dannak körülbelül százszor több információja van az ügyészségi rendszerről, mint nekünk, egy balek zsarolót pedig a bukaresti reptéren tartóztattak le a hatóságok.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!