Nem hozott szép hokit a szerda esti mérkőzés, a találkozón nagyon sok volt a megszakítás, a vitatkozás. Az első harmadban kiegyensúlyozott játékot láthatott a közel 600 néző, de a vendégek jobbak voltak a helyzetkihasználásban, és 3–1-re nyerték az első játékrészt.
A második húsz percben többet támadott a székelyföldi együttes, többet lőtt kapura, azonban ez a harmad 3–3-as döntetlennel zárult,
a vendégek újra jobban használták ki helyzeteiket, hat kapura lövésből három gólt szereztek.
Az utolsó játékrész szinte teljes egészében a galaci térfélen zajlott, a kapura lövések mutatóját 23:5-re nyerte a Sportklub, de a 23 kapura lövésből csak egy gólt tudott szerezni. A mérkőzés utolsó két percére emberhátrányba került a Galac, a Sportklub pedig kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, de
az egyenlítés a hat a négy elleni játékban sem sikerült.
Román jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Galaci CSM 5–6 (1–3, 3–3, 1–0).
Gólszerzők: Bíró Tamás Áron (2.), Andrej Taratuhin (23.), Joshua Shalla (23. és 38.), Salló Alpár (42.), illetve Szergej Pajor (6.), Mihail Rybalko (7. és 25.), Jevgenyij Skacsov (9. és 34.), Patrick Machala (34.).
Kapura lövések: 56–24.
Büntetőpercek: 12–53 (ebből a galaci Adrian Irimiának 10 perc fegyelmi, a szintén galaci Makszim Rybalkónak pedig 5+20 perc végleges fegyelmi).
Játékvezetők: Gergely Lehel és Crișan Hunor, illetve Fehér Imre és Péter Vilmos.
A román hokibajnokság állása:
1. Galaci CSM 15 13 0 1 1 149–31 40
2. Csíkszereda 15 10 1 1 3 119–39 33
3. Gyergyói HK 14 9 2 0 3 95–38 31
4. Brassói Corona 9 5 1 2 1 54–21 19
5. Bukaresti Steaua 11 6 0 0 5 69–49 18
6. Sapientia U23 20 4 0 0 16 63–158 12
7. Sportul Studențesc 18 0 0 0 18 24–237 0
Jó pár meglepetésszerű eredményt könyveltünk el az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság legutóbbi játéknapján. Siménfalva bravúros győzelmet aratott, Farkaslaka nyolc mérkőzés után nyert újból.
Az első meccslabdát beütötte a Gyergyói Hoki Klub, negyedik győzelmét is megszerezte a DVTK Jegesmedvék ellen az Erste Liga elődöntőben. 4:1-es összesítéssel továbbjutva készülhet a döntőre.
A vágott bárány átlagára 45 és 60 lej között mozog kilogrammonként Székelyföld piacain. Míg Gyergyószéken már 45 lejért is találni húst, Sepsiszentgyörgyön mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk a vásárlóknak a 60 lejes egységár miatt.
A bárányhúsból készült étkek sok erdélyi család húsvéti ünnepi menüsorozatának elmaradhatatlan alkotóelemei: ilyen a bárányfejleves, töltött bárány, vagy a belsőségekből készülő bárányfasírt.
Kiemelt figyelemmel reagált a román sajtó arra a hírre, hogy Magyarország aranykészletei immár nagyobbak, mint a Bukarest által felhalmozottak.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!