A magyar szövetség (MJSZ) honlapján olvasható beszámolóban emlékeztetnek: a szlovén és az olasz válogatottról vannak friss emlékek, hiszen
májusban, a bolzanói vb-n mindkettőt sikerült legyőzni, és az akkor feljutást ért.
A lengyelekkel tavasszal játszottak a magyarok dupla felkészülési meccset, győzni ellenük pedig legutóbb 2020 decemberében sikerült.
„Az olimpiai selejtezőn az volt a kérdés, hogy képesek vagyunk-e úgy dolgozni az erősebb csapatok ellen is, hogy helytálljunk. Ebben szerencsére jelesre vizsgáztunk, a három vereség ellenére is.
Másféle információkat kapunk a játékosokról, ami ugyanolyan hasznos és fontos lesz. Az a cél, hogy előrelépjünk csapatként, és néhány fiatalnak megadjuk a bizalmat” – mondta Majoross Gergely szövetségi kapitány.
Az őszi felkészülési tornát 2021-ben nevezték el Sárközy Tamásról, az MJSZ egykori elnökéről. Az utóbbi két évben az olasz csapat végzett az élen.
A Sárközy Tamás Emléktorna programja:
november 7.:
16.00 Szlovénia–Olaszország
19.45 Magyarország–Lengyelország
november 8.:
16.00 Szlovénia–Lengyelország
19.45 Magyarország–Olaszország
november 9.:
14.15 Olaszország–Lengyelország
18.00 Magyarország–Szlovénia
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.
Négy gyermek és öt felnőtt érintett abban a balesetben, amely szombaton délután következett be az 1-es országúton a Brassó megyei Sárkány és Mundra között, amikor három autó is összeütközött.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet, és gyakorlom az alaptörvényben és a jogszabályokban meghatározott hatásköreimet – jelentette ki Sulyok Tamás államfő vasárnap este a Facebookon közzétett videójában.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!