A napokban Gyergyószentmiklóson zajlik a romániai női válogatott jégkorong-vébé előtti összetartása. Mielőtt Szerbiába utaznának, az Ukrajna elleni párosmeccsen gyakorolhatják a taktikai elemeket. Korábbi években nem volt ilyen.
„Nagyon örülök, hogy sikerül ilyen mérkőzéseket összehozni. Láthatjuk majd, hogy mik a hiányosságok, jelenleg hol tartunk, mi hogyan működik, és az is ilyenkor látszik meg, hogy ki hogy teljesít nyomás alatt. Hiszen nyilván ugyanazt a feladatot teljesen más edzésen gyakorolni és más mérkőzésen.
Az ezelőtti világbajnokságok előtt nem volt ilyen lehetőségünk, igazából a vébék első meccsein kellett azokkal a dolgokkal foglalkoznunk, amit már most megtehetünk”
– összegzi a lényeget Barabás László a válogatott szövetségi kapitánya.
Amint Barabás hozzátette, ez már a második összetartása a válogatottnak, korábban volt egy novemberben is. A két Ukrajna elleni mérkőzésen pedig az eredmény a legkevésbé fontos, sokkal lényegesebb, hogy meccsekkel készülhetnek a március 2-n kezdődő divízió III-as vébére.
Barabás László bizakodó. Amint elmondta, a tavalyi ezüstérmes keret nagy része egyben maradt és most jelen lehetnek a 2023-ban eltiltott lányok és azok is, akik tavaly sérültek voltak.
A kitűzött cél egyértelmű: megnyerni a világbajnokságot és feljutni a divízió II/B-be.
A csapatvezető Laczkó Levente leszögezte, a Román Jégkorong Szövetség olyan feltételeket biztosít a felkészüléshez, amilyenben eddig nem volt részük. Felszereléseket, botokat és egyéb eszközöket is kaptak a lányok, egységes formaruhákba öltözhetnek.
– fogalmazott Laczkó.
Ugyancsak nagy dolognak tartja, hogy sikerült megszervezni a két Ukrajna elleni edzőmeccset. Amint elmondta, mindenképp olyan ellenfelet kerestek, amelyik erősebb, mint a romániai együttes, az ukránok pedig ideális edzőpartnernek számítanak, ők nyerték tavaly a divizió III-t és idén már eggyel magasabb értékcsoport világbajnokságán szerepelhetnek, a divízió 2/B-ben.
A Románia–Ukrajna jégkorongmérkőzések pénteken 18 órakor, vasárnap 12.45-kor kezdődnek Gyergyószentmiklóson. A belépés ingyenes.
A lányok március elején Belgrádban Szerbia, Horvátország, Litvánia, Dél-Afrika és Thaiföld csapataival mérkőznek meg a divízió III-as világbajnokságon.
Sokkal többet tett a győzelemért az FK Csíkszereda, mint ellenfele a Galaci Oțelul a labdarúgó Szuperliga nyolcadik fordulójának meccsén. A jutalma egy pont lett, elmozdult az utolsó helyről a székelyföldi gárda.
Nem a levegőbe beszél, hiszen ült már az FK Csíkszereda kispadján, most pedig ellenfélként érkezik a székelyföldi városba a Galaci Oțelul edzője.
Öngyilkosságot kísérelt meg egy 17 éves fiú a székelyudvarhelyi kórházban vasárnap éjjel. Jelenleg élet-halál között fekszik az egészségügyi intézmény intenzív osztályán.
A Román Nyelv Napja alkalmából az Európai Románok Egyesületeinek Szövetsége (FADERE) megkongatta a vészharangot: a diaszpórában élő románok egynegyede legfeljebb 30 éven belül már nem fogja beszélni az anyanyelvét.
Jelentős változásokon megy keresztül a gépjárműadó 2026. január 1-től Romániában. A gépkocsikra kivetett adót új alapokra helyezik: figyelembe veszi a környezetvédelmi besorolást, valamint új számítási mutatókat is tartalmaz.
Bezártak a polgármesteri hivatalok, a tanárok a tanévkezdés bojkottjára készülnek.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!