Így látták az edzők az őrült miskolci összecsapást

Gergely Imre 2023. december 31., 10:57 utolsó módosítás: 2023. december 31., 10:58

„Meg kell értenünk, hogy ez már nem a tavalyi szezon, az önbizalom nem elég, hanem bele kell tenni a munkát minden cserébe” – fogalmazott Szilassy Zoltán a GYHK edzője a Miskolcon, 7–6-ra elveszített mérkőzés után.

Nem volt boldog a GYHK trénere a lefújást követően Fotó: Pinti Attila

„Egy nagyon érzelemdús meccs volt sok, egyszer fent, egyszer lent helyzetekkel, egyszer a világ tetején voltunk aztán a mélységekben. Nagy tisztelet jár az ellenfélnek, nagyon erős támadósoruk van és olyan hátvédjeik, akik nagyon jól csatlakoznak a támadásokhoz. Nagy nehézségeket okoztak nekünk. De én nagyon büszke vagyok a játékosaimra. Még mindig hiányos keretünk van a sérülések miatt, sok sportoló csatlakozik hozzánk az U21-es csapatunkból. Ahogy már korábban is mondtam, minden meccs egy lecke, néha ezek fájdalmasak, ma pedig egy boldog. Remélhetőleg tanulunk abból, hogy leadtuk az előnyünket, de végül győztesként jöttünk ki a meccsből és pozitívak lehetünk” – összegzett Steve Kasper, a DVTK Jegesmedvék edzője.

Szilassy Zoltán a fegyelmezetlenséget, valamint egy harmad „elcsalását” rótta fel a játékosainak: „Nehéz erről az őrült meccsről beszélni. A harmadik harmadban úgy játszottunk, ahogy kell. Az első felvonásban nem volt igazán egyik csapatnak se komoly lehetősége, viszont amit a másodikban csináltunk...

Eleve kértem, hogy ne legyen több kiállítás, erre lett még. Borzasztóan fegyelmezetlenül játszottunk, ezért lett 4–2 az eredmény. Utána nyilván nem voltam kedves az öltözőben.

Ezt követően elkezdtünk jól játszani, de a korábbiakat megbünteti a Jóisten. A végén kaptunk egy gólt, valószínűleg azért, mert ennyit érdemeltünk. Nem lehet elcsalni 20 percet egy meccsből. Meg kell értenünk, hogy ez már nem a tavalyi szezon, az önbizalom nem elég, hanem bele kell tenni a munkát minden cserébe. Lehetett látni, hogy van erőnk, de akkor miért nem az elejétől? Tehát ez fej kérdése, ezt kell rendbe tenni, mert nagyon szoros a bajnokság. Az egyik legtöbbet büntetett csapat vagyunk és ez nem véletlen, fegyelmezetlenek vagyunk, ezen változtatni kell. Az egy pontot azért kaptuk, mert visszajöttünk a meccsbe, de lehet, hogy többet nem is érdemeltünk”.