A férfiak olimpiai selejtezőjét illetően nincs újabb változás, a magyar válogatott 2021. augusztus 26–29. között játszik majd Rigában a lett, a francia és az olasz csapat ellen, megküzdve a pekingi szereplésért.
A jövő évre halasztott férfi divízió 1/A világbajnokságot május 9. és 15. között rendezik a szlovéniai Ljubljanában, ahol a házigazdák, illetve a magyar és a romániai válogatott mellett Franciaország, Ausztria és Dél-Korea lép majd jégre.
A kongresszuson döntöttek arról is, hogy az A csoportos vb a szokásosnál két héttel később lesz: május 21-én kezdődik majd Minszkben és Rigában, a döntőt pedig június 6-án rendezik.
A férfi U20-as vb-re a divízió I/A-ba feljutó magyaroknak Dániába kell utazniuk. Horsholmban a kazah, a lett, a fehérorosz, a dán és a norvég együttes lesz az ellenfél.
Ebben a korosztályban Románia a divízió 2/A-ban szerepel, a vb helyszíne Brassó, a romániai csapat ellenfelei pedig Olaszország, Nagy Britannia, Litvánia, Spanyolország és Korea lesznek. Az időpontokról később döntenek, de az eddigi szokás szerint december vagy január lehet a tornák időpontja.
Az U18-asok divízió 1/B-s vb-jét az olaszországi Asiagóban rendezik jövőre, ahol a magyarok a házigazda mellett az ukrán, az osztrák, a szlovén és a lengyel válogatottal csapnak össze. Románia a divízió 2/A jelű csoportban szerepel, a vébét az észtországi Tallinnban tartják, ahol a házigazdák mellett Nagy Britannia, Litvánia, Korea és Szerbia együttese vár a romániai gárdára. Ennek a korosztálynak a vébéit áprilisban rendezik.
Idén a járvány miatt elmaradt a női felnőttválogatott A csoportos vb-je Kanadában. A jövő évi tornát is Halifaxben és Truróban rendezik, a tervezett időpont április 7-17. A kongresszuson véglegesítették a női olimpiai selejtezőket is.
A magyar válogatott a csehországi Pribramban vívhatja ki a szereplést az ötkarikás játékokon. Az ellenfél a házigazda cseh és a norvég csapat mellett az előselejtezőből továbbjutó leggyengébben rangsorolt együttes lesz. A tornát 2021. augusztus 26-29. között tartják.
Románia női válogatottja a divízió 3-ba kapott besoro9lást, a vébét a litvániai Kaunasban rendezik, ahol a házigazdák mellett Ukrajna, Belgium, Bulgária, Hong Kong, Észtország és Bosznia-Hercegovina válogatottja vár a romániai lányokra.
A női U18-as divízió 1/A vb-t Győrben tartják 2021. január 10-16. között. A hazai rendezésű viadalon a szlovák, a japán, a francia, az olasz és a norvég csapat lesz a magyarok ellenfele. Ebben a korosztályban a lányoknál Románia nem vesz részt a vébén.
Egy nem túl magas színvonalú, töredezett játékot hozó és feszültségekkel teli meccs volt az év utolsó székely jégkorong rangadója. A küzdelmes csatát a Sportklub nyerte a GYHK otthonában, ebben nagy szerepe volt Melnyicsuk kapus bravúrjainak.
Bő öt hét múlva kezdődik Olaszországban a 2026-os téli olimpia, amelyen jelen állás szerint a romániai küldöttség tagjaként Székelyföldről két sportoló és három edző vehet részt. A végleges keret összetétele január 19-én alakul ki.
Közúti baleset történt az év utolsó napjának délelőttjén a 12A jelzésű országúton, Csíkszentmiklós és Csíkszereda között. A rendőrség közleménye szerint három autó összeütközött, egy személy megsérült.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.
Robbanás történt egy bárban szilveszter éjszaka a Wallis kantonbeli Crans-Montanában, a híres síparadicsomban, többen meghaltak – közölte a svájci rendőrség.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Karácsony és szilveszter között, hétvégén zajlott a Felcsíki Műjégpályán a 21. alkalommal megtartott falutízesek hagyományos jégkorongcsatája, a Csíkdánfalva Kupa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!