Az iskolakezdéssel párhuzamosan elindultak a jégkorongos edzések is a műjégpályákkal rendelkező erdélyi településeken.
A Székelyföldi Jégkorong Akadémia (SZJA) nyolc központjában van lehetőség arra, hogy
a gyerekek, lányok és fiúk elsajátítsanak egy új mozgásformát, fejlesszék a koordinációs képességüket, tanuljanak meg csapatban dolgozni, egészséges életmódra nevelődjenek, kikapcsolódjanak, illetve biztonságban és önfeledten játsszanak.
A SZJA kötelékében jelenleg mintegy 1300 fiatal jégkorongozik. A kezdő csoportokba jelentkezni pedig a következő telefonszámokon lehet.
Csíkszereda: 0747–115 707 (Koncsag Kinga) és 0722–595 977 (Szabó István).
Alcsík: 0740–890 725 (Antal László).
Sepsiszentgyörgy: 0742–081 201 (Kernászt Huba).
Kézdivásárhely: 0757–229 497 (Fehér Töhötöm).
Székelyudvarhely: 0746–340 135 (Szentes Szilárd) és 0740–395 006 (Sándor Barna).
Felcsík: 0753–954 769 (Balázs Andrea) és 0741–291 657 (Vízi Botond).
Gyergyószentmiklós: 0744–516 716 (Bodó Annamária).
Marosvásárhely: 0742–658 922 (Kui Csaba).
Kezdő hokis csoportot indít a Csíkszeredai Sportklub is, ahol ezen a héten toborzót tartanak. Fiúkat is lányokat egyaránt várnak a Vákár Lajos Műjégpályára – hétfőn és szerdán, mindkét nap 17 órától, illetve szombaton (szeptember 23.) reggel 9 órától. Bővebb információkat Antal Károly edzőtől lehet kérni a 0745–789 186-os telefonszámon.
Telt ház, fúvószenekar és kiváló hangulat fogadta a bajnoki döntőnek beillő rangadót vasárnap kora este Csíkszentsimonban. A hazaiak 4–0-ra legyőzték az Agyagfalvi Lendületet, és megnyerték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának bajnoki címét.
Döntőnek beillő mérkőzést rendeznek a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának utolsó fordulójában. A Csíkszentsimoni KSK és az Agyagfalvi Lendület csap össze a bajnoki címért.
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Egy kemping közelében történt az a medvetámadás, amelynek nyomán életét vesztette egy férfi szombaton Szeben megyében. A település polgármestere és egy liberális parlamenti képviselő a medvepopuláció szabályozását sürgeti a tragédia nyomán.
… a konstancai orosz főkonzul elhordta az irháját, de az orosz zászlót ott hagyta emlékül az épület tetején… és egy PSD-s polgi nagylelkűen kölcsönadja saját úszómedencéjét a helybeli gyerekeknek.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!