Egy csapatnak játék közben semmikor sem lehet hatnál több játékosa a jégen. Alapesetben ez egy kapust és öt mezőnyjátékost jelent. Mindegyik csapatból egyszerre csak egy kapus lehet a jégen. Ez a kapus lehívható, másik játékossal helyettesíthető. Az ilyen játékos nem rendelkezik a kapust megillető előjogokkal.
Meghatározott feltételek szerint a játékosok és a kapusok bármikor cserélhetők a játék során vagy a játékmegszakításokkor. Ha a csere alkalmával a bejövő játékos megjátssza a korongot, vagy bármilyen fizikai kapcsolatba kerül az ellenfél játékosával, mialatt a lemenő játékos még a jégen van, büntetést kell kiszabni. A technikai kisbüntetés neve túl sok játékos a jégen.
A hazai csapatnak speciális jogai vannak, amely érinti a cseréket is. A pályaválasztó csapat kiváltsága a cserepad kiválasztása, a mezszín választása. A játékmegszakításokat követő bedobásnál a hazai csapatnak a vendégcsapat után kell cserélnie.
Korábban a lesről és a bedobásról (a buliról) esett szó a sorozatban.
Egy nem túl magas színvonalú, töredezett játékot hozó és feszültségekkel teli meccs volt az év utolsó székely jégkorong rangadója. A küzdelmes csatát a Sportklub nyerte a GYHK otthonában, ebben nagy szerepe volt Melnyicsuk kapus bravúrjainak.
Bő öt hét múlva kezdődik Olaszországban a 2026-os téli olimpia, amelyen jelen állás szerint a romániai küldöttség tagjaként Székelyföldről két sportoló és három edző vehet részt. A végleges keret összetétele január 19-én alakul ki.
Közúti baleset történt az év utolsó napjának délelőttjén a 12A jelzésű országúton, Csíkszentmiklós és Csíkszereda között. A rendőrség közleménye szerint három autó összeütközött, egy személy megsérült.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.
Robbanás történt egy bárban szilveszter éjszaka a Wallis kantonbeli Crans-Montanában, a híres síparadicsomban, többen meghaltak – közölte a svájci rendőrség.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Karácsony és szilveszter között, hétvégén zajlott a Felcsíki Műjégpályán a 21. alkalommal megtartott falutízesek hagyományos jégkorongcsatája, a Csíkdánfalva Kupa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!