Péntektől vasárnapig rangos nemzetközi hokitorna helyszíne a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpálya. A négycsapatos viadalon Románia két U18-as együttese mellett Olaszország U18-as és Magyarország U17-es válogatottja lép jégre.
A nyitómérkőzés szoros csatát hozott, amelyen a hazai alakulat góljára hárommal válaszoltak a vendégek. A második összecsapás is szoros küzdelmet eredményezett, a romániai együttes kétszer vezetett a rendes játékidőben, de az olaszok mindkét találatra válaszolni tudtak.
A ráadás csak bő egy percet tartott: az emberfölényben játszó romániai együttes beütötte a győztes gólt.
A Nemzetek Tornája nevet viselő csíkszeredai nemzetközi jégkorongtorna első eredményei:
Románia sárga–Magyarország 1–3 (0–0, 1–1, 0–2).
Gólszerzők: Gál Attila (25.), illetve Bencze Sebestyén (34. és 42.), Apostol Kilián Milán (48.).
Románia piros–Olaszország 3–2 – hosszabbítás után (1–1, 1–0, 0–1, 1–0).
Gólszerzők: Vaslabán Csongor (2.), Málnai Zalán (39.) és János Dávid (62.), illetve Diego Greci (9.) és Pietro Viel (57.).
A további program
Szombat: 15 órától Magyarország–Románia piros, 18.30-tól
Olaszország–Románia sárga.
Vasárnap: 10.30 órától Olaszország–Magyarország, 16.30-tól pedig Románia piros – Románia sárga.
A belépés minden mérkőzésre díjtalan.
Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.
Három mérkőzésre eltiltotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Csíkszeredai Sportklub játékosát, Nicholas Ritchie-t, aki a DVTK elleni mérkőzésen sípszó után fejre irányuló ütést mért ellenfelére. A klubra 800 eurós pénzbüntetést is kiszabtak.
Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.
Lemondott szerdán Bánffyhunyad ötödik ciklusát töltő polgármestere, Mircea Moroşan.
Elkezdődött a 2026-os évi állami költségvetés előkészítése – jelentette be Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán a Facebook-oldalán.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!