A legfrissebb párharc az U17-eseknél zajlott, ahol a kis- és a nagydöntő is három mérkőzésig tartott. Az első helyért – korábban – a felcsíkiak a gyergyói fiatalokat győzték le, a bronzcsatában pedig a Brassó múlta felül a bukarestieket.
Az U21-esek bajnokságára három csapat nevezett be, és a Gyergyói HK szerezte meg az első helyet.
A bajnokság végeredménye: 1. Gyergyói HK, 2. Brassói Corona, 3. Csíkszeredai ISK.
Az U13-as korosztályban a selejtezők után két értékcsoportban folytatódott a bajnokság, itt a Gyergyószentmikósi ISK A és B csapata győzött.
Az A értékcsoport végeredménye: 1. Gyergyószentmiklósi ISK, 2. Csíkszeredai ISK, 3. Brassói Corona, 4. Felcsík SK, 5. Háromszéki Királypingvinek, 6. Dunărea Galați. A B értékcsoport végeredménye: 1. Gyergyószentmiklósi ISK B csapata, 2. Olimpia Ploiești, 3. Csíkszeredai ISK B csapata, 4. Csíkszentimrei Töviske, 5. Székelyudvarhelyi VSK, 6. Marosvásárhelyi VSK.
Az U15-ös korosztályú bajnokság az elődöntőknél tart, az egyik ágon Csíkszereda–Galac, a másikon pedig Gyergyó–Felcsík elődöntők zajlanak.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!