Kuljas a hétfő esti székely hokirangadó első harmadának végén kapott 25 perces végleges kiállítást. A Sportklub 28-asa a játékvezetők elleni agresszív megnyilvánulásai miatt nem folytathatta a játékot.
„Az SC Csíkszereda játékosa a mérkőzés 19. percében a mérkőzés vonalbíróját botjával megütötte. A mérkőzés játékvezetője kiállítást jelzett, és felszólította a játékost a pálya elhagyására. Kulyash Denis nem távozott a jégről, a vonalbírónak támadt, fenyegetőleg lépett fel vele szemben. A játékos botját egy ízben fenyegetőleg a játékvezető felé lendítette” – foglalták össze a sajnálatos esetet az Erste Liga fegyelmi bizottságának határozatában.
A biztosság tagjainak egységes döntése nyomán a kiállított játékost hat Erste Liga-mérkőzésről tiltották el, míg a Csíkszeredai Sportklubra 500 eurós pénzbüntetést szabtak ki.
„A mérkőzés hivatalos személyeivel történő bármilyen fizikai kontaktus, és a játékvezetők fenyegetése elfogadhatatlan, annak a jégkorongban nincs helye.
Az Erste Liga fegyelmi Bizottsága minden esetben határozottan fellép azokkal esetekkel szemben, ahol másokat fenyegetnek és megfélemlítenek, ügyüket kiemelten vizsgálja és elkövetőjét visszatartó erejű szankcióval bünteti” – áll a közleményben.
A házigazda Gyergyói Hoki Klub által 4–2-re megnyert mérkőzés a román bajnokság küzdelmeibe is beszámított, de a Román Jégkorong Szövetség egyelőre nem tiltotta el az orosz hokist.
Gyenis Kuljas január 19-én a Ferencváros elleni rangadón térhet vissza a jégre az Erste Ligában.
A kék-fehérek csütörtökön kezdődő magyarországi túrájuk során 16 nap alatt kilenc meccset játszanak.
Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.
Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.
77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.
A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!