Elrontotta a GYHK a csíkiak ünnepét

Gergely Imre 2021. január 04., 22:24 utolsó módosítás: 2021. január 05., 19:30

A csíkszeredai jégkorong 90. születésnapján a gyergyóiak ünnepelhettek. A Gyergyói Hoki Klub az év második székely rangadóját is megnyerte, ezúttal rendes játékidőben. Az erdélyi csapatokra most hosszú magyarországi túra vár.

Különleges molinóval emlékeztek a jeles évfordulóra Fotó: Szász Adorján/GYHK

A mérkőzés előtti percekben egy közös képre állt össze a két együttes, és egy „Voltunk. Vagyunk. Leszünk” feliratú kék-fehér molinót maguk előtt tartva rótták le a tiszteletüket a csíki és egyben a székelyföldi hoki eltelt 90 éve előtt.

A meccs első harmada minden tekintetben a gyergyóiaké volt, sorozatban alakultak ki a helyzetek a Sportklub kapuja előtt, míg a hazai oldalon a védelem tökéletesen működött, Beczéék alig jelentettek veszélyt a GYHK kapujára az első húsz percben.

Kimaradt egy gyergyói emberelőny, majd egy páros kiállítás, a parázs helyzetek nem hoztak gólt. Ezzel szemben a 12. percben Basaraba igazi gólhelyzet nélkül szerezte meg a vezetést, a kék vonal közeléből leadott kísérletével.

Öt perc múlva Silló növelte a piros-fehérek előnyét. A frissen honosított, így román állampolgárként most először védő Szamankov bemutatkozása nem sikerült fényesen, mindkét gól szép volt, de egyik lövés sem volt a védhetetlen kategória.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

A Sportklub helyzetét tovább rontotta, hogy Kuljas meccsbüntetőt kapott, az egyik vonalbíró ellen elkövetett durva sportszerűtlenségért.

A kék-fehérek megúszták kapott gól nélkül az ötperces emberhátrányt, majd a második harmadban nagy erőkkel hajtottak a felzárkózásért. A GYHK tördelte a játékot és ellentámadásokkal veszélyeztetett de eredmény nélkül, Ruczuj pedig remekül védett, így ebben a játékrészben az eredmény nem változott.

A harmadik játékrész elején Silló bombájával már 3-0 lett az állás, majd egymást érték a kiállítások, idegesen játszott mind a két csapat. Egy ilyen emberfórban Fodor szépített, majd az 56. percben Becze egy gólra hozta fel a csapatát.

A mérkőzés hajrájában beszorult a GYHK, benne volt a levegőben, a Sportklub egyenlítése, de Ruczuj továbbra is kitett magáért.

Jason Morgan vezetőedző lehozta a kapust, a kockáztatás nem jött be, Troncinsky az üres kapuba küldte a korongot, végleg eldöntve a sorban negyedik székely rangadó sorsát.

Az egy hét alatt lejátszott négy összecsapásból kettőt a Sportklub nyert rendes játékidőben, kettőt a Gyergyói HK, ebből az egyiket hosszabbításban, azaz hét, illetve öt pont a mérlegük, amelyek mind az Erste Ligában mind a romániai bajnokságban számítanak.

A székely csapatok a következő hetekben Magyarországon játszanak, a Sportklubra az őszi vírusfertőzések miatt elmaradt meccsek pótlásával együtt kilenc idegenbeli mérkőzés vár, ezekből az első kettő csütörtökön és pénteken a Titánok ellen. A GYHK-nak nincsenek elmaradt találkozói, a Szilassy-Góga edzőpáros legénysége a Ferencváros vendége lesz csütörtökön.

Jégkorong Erste Liga és romániai bajnokság
Gyergyói Hoki Klub–Csíkszeredai Sportklub 4–2 (2–0, 0–0, 2–2)
Gólszerzők: Joe Basaraba (12. perc), Silló Arnold (17. és 42.), Marek Troncinsky (59.), illetve Fodor Csanád (51.), Becze Tihamér (56.)
Kapura lövések: 34-40
Kiállításpercek: 28-39 (ebből a gyergyói Sára Tibornak 10 perc fegyelmi, illetve a csíki Gyenisz Kuljasnak 25 perc, végleges büntetés).