Hirdetés

Elrontotta a GYHK a csíkiak ünnepét

Különleges molinóval emlékeztek a jeles évfordulóra
Fotó: Szász Adorján/GYHK

2021. január 04., 22:24

A csíkszeredai jégkorong 90. születésnapján a gyergyóiak ünnepelhettek. A Gyergyói Hoki Klub az év második székely rangadóját is megnyerte, ezúttal rendes játékidőben. Az erdélyi csapatokra most hosszú magyarországi túra vár.

2021. január 04., 22:24

A mérkőzés előtti percekben egy közös képre állt össze a két együttes, és egy „Voltunk. Vagyunk. Leszünk” feliratú kék-fehér molinót maguk előtt tartva rótták le a tiszteletüket a csíki és egyben a székelyföldi hoki eltelt 90 éve előtt.

A meccs első harmada minden tekintetben a gyergyóiaké volt, sorozatban alakultak ki a helyzetek a Sportklub kapuja előtt, míg a hazai oldalon a védelem tökéletesen működött, Beczéék alig jelentettek veszélyt a GYHK kapujára az első húsz percben.

Hirdetés

Kimaradt egy gyergyói emberelőny, majd egy páros kiállítás, a parázs helyzetek nem hoztak gólt. Ezzel szemben a 12. percben Basaraba igazi gólhelyzet nélkül szerezte meg a vezetést, a kék vonal közeléből leadott kísérletével.

Öt perc múlva Silló növelte a piros-fehérek előnyét. A frissen honosított, így román állampolgárként most először védő Szamankov bemutatkozása nem sikerült fényesen, mindkét gól szép volt, de egyik lövés sem volt a védhetetlen kategória.

•  Fotó: Szász Adorján/GYHK Galéria

Fotó: Szász Adorján/GYHK

A Sportklub helyzetét tovább rontotta, hogy Kuljas meccsbüntetőt kapott, az egyik vonalbíró ellen elkövetett durva sportszerűtlenségért.

A kék-fehérek megúszták kapott gól nélkül az ötperces emberhátrányt, majd a második harmadban nagy erőkkel hajtottak a felzárkózásért. A GYHK tördelte a játékot és ellentámadásokkal veszélyeztetett de eredmény nélkül, Ruczuj pedig remekül védett, így ebben a játékrészben az eredmény nem változott.

A harmadik játékrész elején Silló bombájával már 3-0 lett az állás, majd egymást érték a kiállítások, idegesen játszott mind a két csapat. Egy ilyen emberfórban Fodor szépített, majd az 56. percben Becze egy gólra hozta fel a csapatát.

A mérkőzés hajrájában beszorult a GYHK, benne volt a levegőben, a Sportklub egyenlítése, de Ruczuj továbbra is kitett magáért.

Jason Morgan vezetőedző lehozta a kapust, a kockáztatás nem jött be, Troncinsky az üres kapuba küldte a korongot, végleg eldöntve a sorban negyedik székely rangadó sorsát.

•  Fotó: Szász Adorján/GYHK Galéria

Fotó: Szász Adorján/GYHK

Az egy hét alatt lejátszott négy összecsapásból kettőt a Sportklub nyert rendes játékidőben, kettőt a Gyergyói HK, ebből az egyiket hosszabbításban, azaz hét, illetve öt pont a mérlegük, amelyek mind az Erste Ligában mind a romániai bajnokságban számítanak.

A székely csapatok a következő hetekben Magyarországon játszanak, a Sportklubra az őszi vírusfertőzések miatt elmaradt meccsek pótlásával együtt kilenc idegenbeli mérkőzés vár, ezekből az első kettő csütörtökön és pénteken a Titánok ellen. A GYHK-nak nincsenek elmaradt találkozói, a Szilassy-Góga edzőpáros legénysége a Ferencváros vendége lesz csütörtökön.

Jégkorong Erste Liga és romániai bajnokság
Gyergyói Hoki Klub–Csíkszeredai Sportklub 4–2 (2–0, 0–0, 2–2)
Gólszerzők: Joe Basaraba (12. perc), Silló Arnold (17. és 42.), Marek Troncinsky (59.), illetve Fodor Csanád (51.), Becze Tihamér (56.)
Kapura lövések: 34-40
Kiállításpercek: 28-39 (ebből a gyergyói Sára Tibornak 10 perc fegyelmi, illetve a csíki Gyenisz Kuljasnak 25 perc, végleges büntetés).
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Nyílt háború lett, rendre egy magyar zászlóért büntették az FK Csíkszeredát

Minden korábbit felülmúló bírság és halmozódó szankciók után sajtótájékoztatón értékelte a helyzetet Szondy Zoltán: az FK Csíkszereda elnöke kettős mércéről, elhúzódó jogi küzdelemről és a szimbólumok betiltását elutasító álláspontról beszélt.

Lövéte az Udvarhely körzetis teremtorna friss bajnoka

Negyedszer hódította el az Udvarhely körzetisek hagyományos teremtornájának trófeáját Lövéte együttese. A városi sportcsarnokban hétvégén rendezett 27. kiírás döntőjében egyetlen góllal győzte le Csekefalvát.

Székelyhon

A gyalogátkelőn gázoltak el egy fiatal lányt Csíkszeredában

Megsérült egy fiatal lány, miután a gyalogátkelőn elgázolták vasárnap este Csíkszeredában, a Brassói úton.

`
Krónika

Brutális gyilkosság Kalotaszegen: egy nap alatt elfogták a feltételezett elkövetőt

Az egész falut megrázta egy 65 éves férfi meggyilkolása Magyarlónán: a holttestet szombaton találták meg a rendőrök, és azonnal nagyszabású nyomozás indult az elkövető felkutatására.

Krónika

Magyar Péter újra nyilvános vitára hívta Orbán Viktort

Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket – mondta a Tisza Párt elnöke vasárnap Budapesten, a Hungexpo területén tartott évértékelő beszédében.

Főtér

Ez a moldovai mozgókép úgy mutatja meg a maffiaállamot, hogy a nézőben megfagy a vér

A Plaha című tíz részes tévésorozat a szó metaforikus értelmében hidegre teszi közönségét. Pontosan úgy, ahogy a moldovai (vagy román, emlékezzünk csak Sorin Ovidiu Vîntura és társaira) maffiaállam konkrétan hidegre tette az ország népét.

Ez is érdekelheti

Kiütéssel nyert a Sportklub az Ágyúsok ellen

Végig dominálva aratott fölényes győzelmet a Csíkszeredai Sportklub a Háromszéki Ágyúsok ellen a román jégkorongbajnokság középszakaszának kedd esti mérkőzésén. Péter Róbert együttese hét gólig jutott, a vendégek csak a szépítésig.

A GYHK volt edzője nem is gondolta volna, hogy menesztik a kupafiaskó után

A Gyergyói Hoki Klub vezetősége néhány nappal ezelőtt menesztette Markus Juurikkala vezetőedzőt, aki a tavaly mindent megnyert, amit lehetett a piros-fehérekkel. A távozó szakember büszke arra, ahogy a csapat reagált a menesztése hírére.

Gyenge napot fogott ki a Corona, ezt kihasználta a Red Hawks

Gyors vezetés után kicsúszott a Brassói Corona kezéből az irányítás a román jégkorongbajnokság középszakaszának hétfői játéknapján: a Bukaresti Red Hawks revansot vett az egy nappal korábbi vereségért.

Dominált a GYHK a Sportklub ellen, sima vendégsiker a székely rangadón

Korai góllal szerzett vezetést a Csíkszeredai Sportklub, de a GYHK gyorsan válaszolt, majd végig dominálva a játékot 6–2-re legyőzte a kék-fehéreket a felnőtt román jégkorongbajnokság középszakaszában rendezett székely derbin.

Két napon belül másodszor nyert a Fox Hockey a Sportklub ellen

Magabiztos győzelmet aratott a Gyergyói Fox Hockey a Csíkszeredai Sportklub ellen a női román jégkorong-bajnokság alapszakaszában vasárnap délután. Barabás Sándor tanítványai továbbra is fölényesen vezetik a tabellát.

Kétgólos hátrányból fordított, legyőzte a galaciakat a Sapientia U23

Újabb két alsóházi mérkőzéssel folytatódott szombaton este a román felnőtt férfi jégkorongbajnokság középszakasza. A csíkkarcfalvi Felcsíki Műjégpályán a Sapientia U23 a Galaci CSM együttesét fogadta, és bravúros győzelmet aratott.

Leváltotta vezetőedzőjét a Gyergyói Hoki Klub

Nem maradt következmények nélkül a piros-fehérek kínos veresége a jégkorong Román Kupa elődöntőjében. A Gyergyói Hoki Klub elköszönt Markus Juurikkala vezetőedzőtől. Helyére a korábbi tréner Szilassy Zoltán tér vissza, vasárnap már ő dirigál a kispadon.

Csak egy pontot tudott otthon tartani a Sapientia a galaciak ellen

Két alsóházi mérkőzéssel folytatódott pénteken este a román felnőtt férfi jégkorongbajnokság középszakasza. A csíkkarcfalvi mérkőzésen a Sapientia U23 szétlövésben maradt alul a vendég galaciak ellen.

Hazahozzák a pontokat a gyergyóiak Bukarestből

Gólváltással indult a Red Hawks–GYHK meccs csütörtökön, majd komoly gyergyói fölény ellenére most is meg kellett izzadniuk a sikerért a piros-fehéreknek a jégkorongbajnokság középdöntőjében. Végül 4–1-es sikerrel hangoltak a csíkszeredai rangadóra.

Megdolgozott a győzelemért a Corona az Ágyúsok ellen

Fordulatos, gólgazdag mérkőzésen győzte le a Brassói Corona a Háromszéki Ágyúsokat: a kék-sárgák nagy küzdelem árán hozták a kötelezőt a felnőtt román jégkorong-bajnokság középszakaszának csütörtöki játéknapján.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!