Nem indult jól a mérkőzés gyergyói szempontból, Van Wormer már az első percben vezetést szerzett a hazaiaknak. A gól nagy lendületet adott a kék-sárga alakulatnak, óriási nyomás nehezedett Rinne kapujára.
A nyomás ellenére kiegyenlített a GYHK, Sylvestre lőtt Tóth ketrecébe egy gyors kontrából.
Feszült hangulatban zajlott a meccs több verekedést is láthatott a közönség, a harmad végén pedig Marttinen és Imre is a kiállítás sorsára jutott, másfél percre kettős emberelőnybe került a Corona.
Az áthúzódó kettős fórt ki is használta a házigazda a második harmad legelején, de pár perccel később a piros-fehérek is élni tudtak egy ilyen lehetőséggel. Újra Sylvestre bombázott középről a kapuba. A játékrész ennek ellenére brassói vezetéssel zárult, Schaber emberelőnyös gólja után.
A harmadik 20 percben mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei, de gól csak egy született, azt pedig Bodó szerezte és így döntetlennel zárult a rendes játékidő.
A hosszabbítás nem tartott sokáig. Már az első percben Valchar betalált. Ezt még videózás után érvénytelenítették, de
mindjárt utána Kóger is gólt lőtt, ez pedig eldöntötte meccset.
A párharc 2–2-es döntetlenre áll. Folytatás vasárnap Gyergyószentmiklóson.
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Niczuly Roland jövője továbbra is élénken foglalkoztatja a román sportsajtót, az utóbbi időben több, egymásnak ellentmondó sajtóértesülés is napvilágot látott a Sepsi OSK hálóőrének kapcsán. Egyelőre még semmi sincs eldőlve.
Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.
Csupán négy párt jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
A Kolozsvári Waldorf Líceum aligazgatónőjének menesztése nyomán az elmúlt napokban egymásnak feszültek intézményi álláspontok, jogértelmezések és közösségi reakciók.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!