Hárommal is vezetett, mégsem tudta eldönteni a Sportklub

Orbán Zsolt 2021. május 03., 21:09 utolsó módosítás: 2021. május 03., 21:36

A Brassói Corona elhalasztotta a bajnokavatást a román jégkorongbajnokságban, miután 0–3-ról fordítva 6–5-re nyert Csíkszeredában a döntő harmadik mérkőzésén.

Váratlan fordulat: ismét nyitott a harc a román hokibajnokság döntőjében Fotó: Veres Nándor

Akár söpréssel is megnyerhette volna a hazai hokiliga döntőjét a Csíkszeredai Sportklub, amely két brassói diadal után hétfőn este hazai jégen készült lezárni az egyik csapat harmadik győzelméig tartó finálét.

Az első harmad után teljesen úgy tűnt, a székelyföldi alakulat pontot tehet a szezon végére és az Erste Liga után a román bajnokságban is aranyérmes lesz.

A kék-fehérek 3–0-ra vezettek az első szünetben: előbb Fodor vette be Polc kapuját második próbálkozásból, majd Taratuhin talált be kettős emberelőnyben egy szépen kijátszott figura után, aztán két másodperccel a harmad vége előtt Becze kiugrása és pontos befejezése eredményezett újabb gólt.

Fotó: Veres Nándor

Az örömhokit azonban érthetetlen összeomlás követte a középső játékrészben.

Az első percekben jó néhány lehetőséget elpuskáztak a hazaiak, a Brassó pedig Carlson révén megkezdte a felzárkózást. Fowlie gólja után Blackwater állította vissza a kétgólos előnyt, ám a sárga-kékek újabb két emberelőnyös góllal egyenlítettek, sőt, egy svájci figura után a vezetést is átvették (4–5).

A fehérorosz játékvezetők finoman szólva is érdekesen osztogatták a kiállításokat a második harmadban, a házigazdáktól négy, a vendégektől egy játékost küldtek ki két percre.

A záró harmad első felében újabb két emberhátrányt kellett kivédekeznie a Sportklubnak, ami sikerült is, majd egy kettős előnyt gólra váltva Wishart egyenlített. Nem sokkal később viszont érkezett az újabb vendégtalálat: az Adorjánt váltó Szamankov a mesterhármast jegyző Fowlie „lőtte át”.

Ezt követően még Tousignant is szerzett egy szabályosnak tűnő gólt, a korong a kapuból pattant vissza, a játékvezetők azonban nem videóztak, maradt az 5–6-os eredmény.

A csíkiak sikertelenül próbálkoztak a kapuslehozattal, a fordulatos harmadik mérkőzést a Corona húzta be, így a döntő kedden 18.30-tól a negyedik mérkőzéssel folytatódik.

Román jégkorongbajnokság, döntő 3. mérkőzés
Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 5–6 (3:0, 1:5, 1:1)
Gólszerzők: Fodor Csanád (12.), Andrij Taratuhin (15., kettős emberelőny), Becze Tihamér (20.), Judd Blackwater (31.), ill. Cody Carlson (27.), Cody Fowlie (31., 33., mindkettő emberelőny, 56.), Josh McFadden (32., emberelőny), Radim Valchar (38.)
Kapura lövések: 35–32
Kiállítások: 18, ill. 10 perc
A párharc állása: 2–1 a Sportklub javára