Szombat óta gyakorol együtt a magyar férfi válogatott Miskolcon. A Magyar Jégkorong-szövetség közleménye szerint a keretben néhány változás történt: Szabó Dániel, Horváth Bálint, Fejes Nándor, Szigeti Ákos és Vincze Péter sérülés miatt nem tudott csatlakozni a társakhoz, Csányi Karol pedig még a szlovák liga rájátszásában érdekelt. Helyükre Galajda Zsombort és Rétfalvi Kristófot hívta be a szakmai stáb.
A keretnek tagja a székelyföldi születésű Ambrus Gergő és Mihály Ákos (mindketten Hydro Fehérvár AV19), illetve a Brassói Coronát erősítő Kóger Dániel.
A májusi finnországi elit jégkorong-világbajnokságra hangoló magyar válogatott szerdán és csütörtökön Ukrajnával, a jövő héten pedig Japánnal játszik páros mérkőzéseket a miskolci EUROVIT Hokitavasz elnevezésű felkészülési torna keretében.
A finnországi Tamperében és a lettországi Rigában rendezik május 12. és 28. között a 2023-as elit jégkorong-világbajnokságot. Az A csoport mérkőzéseinek Tampere, a B csoport mérkőzéseinek pedig Riga ad majd otthont. A magyar válogatott az A csoportban, vagyis a finnországi Tamperében játszik majd.
Az A csoportban Finnország, Dánia, Németország, Ausztria, Franciaország, Svédország, Csehország és Magyarország, a B csoportban pedig Kanada, az Egyesült Államok, Svájc, Szlovákia, Lettország, Norvégia, Kazahsztán és Szlovénia szerepel.
A magyar állami támogatások bizonytalanságáról, a Sepsi OSK pénzügyi helyzetéről és a klub jövőjéről is beszélt Diószegi László a Tusványoson. A klub tulajdonosa szerint nincs pánik, de ideje nyíltan beszélni a problémákról, mielőtt túl késő lenne.
Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.
Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.
Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.
Egy férfi leköpte Magyar Péter miniszterelnököt a budapesti Nyugati pályaudvaron, ahová a kormányfő Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszterrel együtt érkezett, hogy ismertesse a 3500 milliárd forintos Baross Gábor Vasútfejlesztési Programot.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!