Nem volt telt ház pénteken este a Vákár Lajos Műjégpályán, de a Lokálpatrióták jelen voltak, akik végig lelkesítették kedvenceiket. Volt egy kis galaci szurkolói csoport is jégcsarnokban, ők is végig sportszerűen, de hangosan dobolva szurkoltak.
Uralta a Sportklub a mérkőzés első két harmadát. Beczéék főleg a második játékrészben tűntek ki, amikor több emberhátrányt kivédekezve szép gólokat lőttek, de nagyon sok ziccert is kihagytak…
A vendégek 5–1-nél időt kértek, de nem tudták szorossá tenni a mérkőzést. Az utolsó harmadban már nem történtek komoly változások a pályán, illetve az eredményjelzőn, a Sportklub győzelmével pedig bebiztosította első helyét a B csoportban.
Ezzel eldőlt, hogy a csíkiak jutottak negyedikként az elődöntőbe, ahol a Brassó, a Steaua és a Gyergyó alkotta A csoport legjobbjával harcolnak majd a döntőbe jutásért.
## | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | Győzelem h.u.Gy.h. | Vereség h.u.V.h. | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Csíkszeredai Sportklub Sportklub | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 36-11 | 30 |
2 | Galaci CSM Galac | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 29-17 | 24 |
3 | Háromszéki Ágyúsok Ágyúsok | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 15-19 | 17 |
4 | Sapientia U23 Sapientia | 6 | 0 | 0 | 1 | 5 | 5-38 | 1 |
Méltó ünnepi hangulatban, immár ötödik alkalommal rendezték meg a csíkszeredai Év Sportolója Gálát szerdán délután. A ünnepségnek otthont adó Csíki Mozi nézőtere zsúfolásig megtelt a helyi sportélet jeles képviselőivel és az őket ünneplő közönséggel.
Az átlagnézőszámokat tekintve az előkelő harmadik helyen áll a Marosvásárhelyi ASA, amelynek mérkőzéseire többen látogatnak ki, mint a Sepsi OSK találkozóira a labdarúgó 2. Ligában.
Keresési akció zajlik Kovászna megye területén, miután egy személy március 4-én arról értesítette a hatóságokat, hogy egy ismeretlen férfit látott a Olt folyó partján, Sepsibükszád térségében.
Egy „mini nyugdíjjal” indult Balin, dán repülőjegy-lemondással folytatódott, és végül Ausztráliában kapott új irányt a sepsiszentgyörgyi fiatal házaspár története.
A parajdi turizmus évtizedeken át szinte egyet jelentett a sóbányával. A bányakatasztrófa sújtotta székelyföldi település idegenforgalmának helyzetét Moldován László, a Sóvidék–Hegyalja Turisztikai Egyesület elnöke ismertette a Krónikával.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!