Ismét egy új formációban léptek pályára a gyergyóiak, Szilassy Zoltán ezúttal újra jégre küldte az Orbán – Sylvestre – Bodo sort, és ez amint kiderült, nyerő döntés volt, hiszen a három kanadai 5 gólt lőtt, lényegében egyedül eldöntve a meccset.
A találkozó egyébként gyergyói szempontból nem indult jól, Madácsi talált be Ruczuj ketrecébe, miután a középső harmadban lecsapott egy rossz átadásra. Szigeti azonban Szabó passzából szép lövéssel egyenlített, és nemsokára már a GYHK-nál volt az előny, beindult az első sor. Sylvestre látványos mozdulattal csapta be Tóthot.
A szünetben 1–2-re vezettek a gyergyószentmiklósiak, majd 1–3-re alakult az állás a második harmadban Sárpátki bombája után, de a sokat korcsolyázó és ütköző házigazdák többször is össze tudták zavarni a GYHK védelmét. Czakó és Béres is eredményes volt, és így már döntetlen volt az állás.
A játékrész utolsó percében azonban kétszer is villant az első sor, Sylvestre mesterhármasig jutott, míg a csapat újra kétgólos vezetéshez.
Az utolsó húsz percben három emberelőnyös gólt láthattak a nézők, kettőt ebből a gyergyóiak lőttek, Orbán és Bodo révén, egyet pedig a hazaiak szereztek Madácsi találatával.
4–7 lett a vége, és elmondható, a GYHK támadójátékára nem lehet panasz, az emberelőnyök kihasználása is működik, hátul ellenben vannak gondok, ezt mutatja a négy kapott gól is.
Jégkorong, felkészülési mérkőzés:
Győri ETO HC–Gyergyói Hoki Klub 4–7 (1–2, 2–3, 1–2)
Gólszerzők: Madácsi Benedek 2, Czakó Barna, Béres Boldizsár, illetve Sébastien Sylvestre 3, Szigeti Ákos, Sárpátki Tamás, Brance Orbán, Chris Bodo.
Fordulatos mérkőzések jellemezték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 18. fordulóját: az Agyagfalva öt gólt szerezve fordított Csíkszentmártonban, a Golimpiákosz pedig magabiztosan nyert Borszéken.
Az FK Csíkszereda határozottan visszautasítja azokat a rágalmakat, amelyek szerint a klub anyagi juttatást biztosítana a Román Labdarúgó-szövetség egyik vezetőjének. A Hargita megyei klub vezetősége szerint súlyos és alaptalan vádakról van szó.
Egy erdész talált rá hétfő délután arra a két kislányra, akik vasárnap tűntek el dicsőszentmártoni otthonukból.
Továbbra is folyamatban van annak a két kiskorúnak a felkutatása, akik vasárnap délután tűntek el Dicsőszentmártonból. A hatóságok hétfőre virradóra is megszakítás nélkül folytatták a keresést.
Népszerű turisztikai célpont a válaszúti Bánffy-kastély, amely idén az Év Úti Célja verseny jelöltjei közé került. Szalma Anna-Mária idegenvezetővel a kastély múltjáról, felújításáról és mai kulturális szerepéről beszélgettünk.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!