Pat Cortina szövetségi kapitány csapata számított esélyesnek, hiszen tavaly még az elitben játszott, míg a rivális a bennmaradás minimális reményével érkezett Klagenfurtba.
A vártnál szorosabban alakult találkozón a magyar válogatott a második harmad hajrájában szerzett vezetést, majd sikerét a záró felvonásban biztosította be.
A magyarok hétfőn a holland, szerdán a norvég, pénteken a házigazda osztrák, míg szombaton a francia együttessel találkoznak. A tornáról az első két helyezett jut fel az elitbe – a jövő évi vb-t a csehországi České Budějovicében rendezik –, míg az utolsó kiesik a divízió 1/B-be.
Románia női jégkorong-válogatottja a hatodik értékcsoportban (divízió 3) szerepel, a márciusi zágrábi vébén pedig a második helyen végzett.

Új vezetőedzővel, hat nyári igazolással és a tavaly megszerzett élvonalbeli tapasztalattal vág neki a román labdarúgó Szuperligának a csíki együttes, amely hétfőn este Aradon, az újonc Corvinul ideiglenes otthonában kezdi meg a pontvadászatot.
Nem született döntés Cosmin Matei régóta húzódó doppingügyében: a Nemzetközi Sportdöntőbíróság elhalasztotta az ítélethirdetést, így a Sepsi OSK csapatkapitánya egyelőre továbbra is pályára léphet a Szuperligában.
Egy 46 éves nő holttestére bukkantak péntek este a csíkszeredai Tudor Vladimirescu lakónegyedben található lakásán.
Hamisak azok az információk, amelyek szerint a polgároknak díjat kell fizetniük, vagy büntetőjogi szankciókkal kell számolniuk azért, mert saját kútjaik vizét használják – közölte a Román Vízügyi Hatóság (ANAR).
Illegális csokoládéműhelyt és saját használatú lakást alakított ki a közlekedési minisztérium egyik épületében Dudás Annamária, a Vasúti Képesítési és Képzési Országos Központ (CENAFER) igazgatója.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!