Győzelemmel kezdték, vereséggel folytatták az évet a gyergyói hokis lányok

Gergely Imre 2022. január 09., 17:03

Az FTC-Telekom csapata volt a Fox Hockey első idei ellenfele. A magyarországi U25A női jégkorongbajnokságban a rókalányok szombaton simán nyertek, de vasárnap a zöld-fehérek örülhettek a végén.

Lejátszotta idei első bajnoki mérkőzéseit a Fox Hockey csapata Fotó: Gergely Imre

A magyarországi szintéren az idei szezonban bemutatkozó gyergyószentmiklósi női jégkorongcsapat már bebiztosította a helyét a rájátszásban, a Fox Hockey együttese toronymagasan vezeti az alapszakasz tabelláját. Ennek megfelelően is kezdte a 2022-es évet is.

A Ferencváros ellen szombaton délután az első harmad volt szorosabb, amelynek a végén 2–1 állt az eredményjelzőn, majd a következő két játékrészt egyformán 2–0-ra nyerték Elekes Ágnesék, így 6–1 lett a végeredmény.

Másnap azonban egy sokkal szervezettebben védekező, agresszívabb Fradival találkoztak a gyergyóiak, és ezt a feladatot nem tudták úgy megoldani, ahogyan azt kellett volna.

A zöld-fehérek kétgólos előnyt építettek az első szünetig, amiből Szekeres Edit még faragott a középső játékrész elején, de egy kipattanóból szerzett találattal a vendégek visszaállították a különbséget. A záró játékrészben mindent megtett a Fox Hockey, hogy változtasson ezen, de betalálni már csak három perccel a vége előtt tudtak Szekeres második góljával.

A gyergyói csapat tehát 2–3-ra elulmaradt, de továbbra is az élen áll a bajnokságban. A rókalányok egy hét múlva, szombaton és vasárnap a KMH együttesét fogadják.

Jégkorong női U25 – a magyar bajnokság
Gyergyószentmiklósi Fox Hockey–FTC-Telekom 6–1 (2–1, 2–0, 2–0)
Gólszerzők: Szekeres Edit (3. perc), Ana Voicu (6.), Antal Krisztina (28. 56.), Elekes Ágnes (32.), Fehér Orsolya (58.) illetve Maricsek Sára (16.).
Gyergyószentmiklósi Fox Hockey–FTC-Telekom 2–3 (0–2, 1–1, 1–0)
Gólszerzők: Szekeres Edit (21., és 58. perc), illetve illetve Papacsek Réka (7. és 20.), Maricsek Sára (34.)