A 2023-2024-es Európai Egyetemi Jégkorong Ligában (EUHL) szereplő Sapientia U23 együttese három hazai mérkőzést játszik február 9. és 11. között a Vicket Sekler Cup nevű tornán. A megmérettetésre a lengyel Oswiecim, a szlovákiai Kassa és a Győr csapata érkezett Székelyföldre.
Tizenkét gólt láthatott a két pénteki mérkőzésen a Felcsíki Műjégpályára kilátogató közönség. A nyitómeccsen a lengyel gárda legyőzte a kassai csapatot, a nap slágermérkőzésén pedig a hazai alakulat végig vezetve magabiztosan nyert a győriek ellen.
A mérkőzésekre belépőt a kezdés előtt, a helyszínen lehet váltani. A jegypénztárban napijegyeket árusítanak, amelyek a játéknap mindkét meccsére érvényesek, és a felnőtteknek 15 lejbe, a 14 év alatti gyermekeknek pedig 10 lejbe kerülnek. A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem hallgatói, illetve a Székelyföldi Jégkorong Akadémia (SZJA) sportolói ingyen léphetnek be.
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!