Győzelemmel kezdte a felcsíki nemzetközi hokitornát a Sapientia U23

Dobos László 2024. február 09., 21:54

Nemzetközi jégkorongtorna kezdődött pénteken délután Csíkkarcfalván. Az egyetemista csapatok számára kiírt Vicket Sekler Cup nevű viadalon a házigazda Sapientia U23 együttese mellett magyarországi, lengyel és szlovák csapatok lépnek jégre.

Legyőzte a győrieket a székelyföldi csapat. Korábbi felvétel Fotó: Sapientia U23

A 2023-2024-es Európai Egyetemi Jégkorong Ligában (EUHL) szereplő Sapientia U23 együttese három hazai mérkőzést játszik február 9. és 11. között a Vicket Sekler Cup nevű tornán. A megmérettetésre a lengyel Oswiecim, a szlovákiai Kassa és a Győr csapata érkezett Székelyföldre.

Tizenkét gólt láthatott a két pénteki mérkőzésen a Felcsíki Műjégpályára kilátogató közönség. A nyitómeccsen a lengyel gárda legyőzte a kassai csapatot, a nap slágermérkőzésén pedig a hazai alakulat végig vezetve magabiztosan nyert a győriek ellen.

Jégkorong, Vicket Sekler Cup:

Sapientia U23–UNI Győr ETO HC 5–2 (0–0, 3–1, 2–1).

Gólszerzők: Barkó Gergely (22.), Makszim Ascsulov (38.), Kedves Tamás (38.), Viktor Szolokin, (42. és 59.), illetve Jabor Bendegúz (40.) és Odnoga Mátyás (60.).
Kapura lövések: 48–32.
Büntetőpercek: 12–8.

Sapientia U23: Alex Olaru, Bíró Nándor (kapusok) – Galusnyák Botond, Both Péter, Viktor Szolokin, Makszim Ascsulov, György Szilárd (első sor); Kovács Előd, Kristó Csongor, Barkó Gergely, Kedves Tamás, Márton Botond (második sor); István Sándor, György Rajmund, Lázár Sebestyén, Lázár Menyhért, Kosza Kristóf (harmadik sor); Sólyom Csongor, Kernászt Máté, Szopos-Böjte Szabolcs, Bănceanu Levente, Gál Szilárd (negyedik sor). Vezetőedző: Per Lundell. Másodedző: Papp Szabolcs.
Győri ETO: Róth Nándor, Mészáros Ákos (kapusok) – Takács Balázs, Fekete Botond, Madácsi Benedek, Farkas István Tamás, Odnoga Mátyás (első sor); Csölle Dániel, Láday Áron, Makovics Bence, Kiss Ádám, Jabor Bendegúz (második sor); Vojnits Balázs, Lévai Norbert, Kiss Mátyás, Werner Miklós (harmadik sor). Vezetőedző: Odnoga Mátyás.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és Bandi Csaba, illetve Flavius Chinde és Rácz Szilárd.

A játéknap másik mérkőzésén:
UHT Sabers Oswiecim (lengyel)–University Spartacus Kosice (szlovákiai) 4–1 (1–0, 1–1, 2–0).
Gólszerzők: Danylo Baida (11. és 41.), Makszim Hanuta (23.) és Igor Nikolajevics (53.), illetve Lukas Gurcik (39.).

A további program
Szombat: 15 órától UHT Sabers Oswiecim–UNI Győr ETO HC, 18.30-tól Sapientia U23–University Spartacus Kosice.
Vasárnap: 15 órától University Spartacus Kosice–UNI Győr ETO HC, 18.30-tól Sapientia U23–UHT Sabers Oswiecim.

A mérkőzésekre belépőt a kezdés előtt, a helyszínen lehet váltani. A jegypénztárban napijegyeket árusítanak, amelyek a játéknap mindkét meccsére érvényesek, és a felnőtteknek 15 lejbe, a 14 év alatti gyermekeknek pedig 10 lejbe kerülnek. A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem hallgatói, illetve a Székelyföldi Jégkorong Akadémia (SZJA) sportolói ingyen léphetnek be.