Győzelemmel kezdett a Sportklub Franciaországban

Dobos László 2022. október 14., 19:57 utolsó módosítás: 2022. október 15., 11:47

Sima, 5–0-ás győzelemmel kezdte a Csíkszeredai Sportklub a franciaországi Angers-ben zajló jégkorong Kontinentális Kupa C csoportjának küzdelmeit. A négycsapatos tornán a székelyföldi gárda öt góllal verte a horvát bajnok sziszeki együttest.

Magabiztos győzelemmel kezdték a tornát Fotó: Pinti Attila

Mindhárom játékrészt a csíkiak uralták, a kék-fehérek nagyon fegyelmezetten játszottak. Mind az öt gólt más-más játékos ütötte, az öt találatból négyet egyenlő létszámban szereztek, a legutolsó gól pedig emberfölényben született. A statisztikák szerint az angersi Ice Parkban 231 néző volt kíváncsi a találkozóra.

Kontinentális Kupa, C csoport, 1. forduló:
Csíkszeredai Sportklub–KHL Sisak (horvát) 5–0 (2–0, 0–0, 3–0).
Gólszerzők: Reisz Áron (6. perc), Részegh Zsolt (7.), Ferencz-Csibi Róbert (46.), Péter Balázs (50.) és Péter Andor (54.).
Kapura lövések: 38–20.
Büntetőpercek: 6–12.
Játékvezetők: Alex Lazzeri (olasz) és Loic Ruprecht (svájci), illetve Johan Fauvel és Clement Goncalves (franciák).

Sportklub: Adorján Attila, Makszim Szamankov (kapusok); Láday Tamás, Karel Kubat, David Stach, Jevgenyij Szkacskov, Rokaly Norbert (első sor); Garett Clarke, Ferencz-Csibi Róbert, Rokaly Szilárd, Péter Balázs, Részegh Tamás (második sor); Farkas Tamás, Gecse Hugó, Reisz Áron, Fodor Csanád, Becze Tihamér (harmadik sor); Bajkó Csongor, Részegh Zsolt, Eduard Cășăneanu, Péter Andor (negyedik sor). Edzők: Hozó Levente és Tódor Krisztián.

Később: Ducs D’Angers (francia)–Ferencváros 8–5 (2–0, 4–2, 2–3).