Nem volt látható különbség a két csapat között az első negyven percben, a hazaiak léptek fel támadóbb szellemben, de a vendégek, a Rampage Womens Hockey stabil védekezéssel és ebből indított kontra kísérletekkel kompenzálta ezt. A két kapus, Nadina Niciu és Pallai Zsófia pedig magabiztosan hárította a kapuja felé tartó lövéseket.
Így 58 percig mindössze két gól született, egyenlő elosztásban. Az elsőt Zsobrák Hanna szerezte a 14. percben, amikor egy kipattanót passzolt be közelről és ezzel vezettek a vendégek. A válaszra a 23. percig kellett várni, amikor Eva Zlate szintén egy kipattanót értékesített Györffy Ránia lövése után.
Az addigi kiegyenlítettnek mondható játék után a harmadik harmadban már egyértelmű gyergyói fölény mutatkozott, de valahogy sehogy sem sikerült betalálni, Pallai remekelt. Aztán az 58. percben a gyergyói csapatkapitány Bende Júlia gondolt egyet és a Fox védőharmadából indulva, mindenkit lekorcsolyázva fonákkal tette be a korongot a hálóba.
A végén az RMH lehozta a kapusát, és Lidia Platica az üres kapu közepébe lőve zárta le a mérkőzést.
A Fox Hockey tehát 3–1-es győzelemmel nyitotta a szezont. Jövő szombaton, október 19-én pedig a Ferencváros vendégeként lép pályára.
Jégkorong, női U25/A magyar bajnokság:
Gyergyószentmiklósi Fox Hockey–Rampage Womens Hockey 3–1 (0–1, 1–0, 2–0).
Gólszerzők: Eva Zlate (23. perc), Bende Júlia (58.), Lidia Platica (60.) illetve Zsobrák Hanna (14.).
Négy erdélyi együttes lesz érdekelt a közös magyar-román jégkorong-bajnokság, az Erste Liga új idényben, miután a Háromszéki Ágyúsok is csatlakoztak a mezőnyhöz. A lebonyolítás érdemben nem változik.
A Sepsi OSK stadionjában rendezi meg a Kolozsvári U a soron következő hazai európai kupamérkőzését. A kincses város klubvezetése hivatalosan is bejelentette, hogy az Untold fesztivál miatt kénytelen költözni.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
Nem rendezik meg idén a Közösségi Párbeszéd Tábort, amelyet a tavalyi induláskor a szervezők a Tusványos egyfajta alternatívájaként, ugyanakkor nem ellenrendezvényként hirdettek meg.
A villamos energia, a lakbérek és a gázolaj drágult a legnagyobb mértékben Romániában júniusban az egy évvel korábbihoz képest.
Hárman nyitottak tüzet egy lakóház udvarán tartózkodókra, rendőrség szerint bérgyilkossági kísérlet történt. Újra friss levegőt szívhat Nagybánya egykori polgármestere, Cătălin Cherecheș.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!