A 2025-ös női jégkorong-világbajnokság divízió 3/A csoportját március 2. és 8. között rendezték Belgrádban, Szerbiában. A tornán a házigazda mellett a Dél-afrikai Köztársaság, Litvánia, Horvátország, Thaiföld és Románia válogatottjai vettek részt.
A zárónapon a székelyföldi csapatok játékosaira épített romániai válogatott a Dél-afrikai Köztársaság együttese ellen lépett jégre a belgrádi Pionir Jégcsarnokban, és magabiztos győzelmet aratott, 11 gólt ütött a Rhinosnak (a Dél-afrikai Köztársaság jégkorong-válogatottját így is becézik, amely a orrszarvú /rhinoceros/ után kapta a nevét).
A torna végén a romániai együttes legjobb játékosának a gyergyószentmiklósi Szekeres Editet választották.
Jégkorong, női vb, divízió 3/A, 5. forduló:
Dél-afrikai Köztársaság–Románia 2–11 (1–3, 0–3, 1–5).
Gólszerzők: Donne van Doesburgh (15.) és Kayleigh Els (42.), illetve Szekeres Edit (5., 24. és 48.), Ioana Barbul (8. és 56.), Vasile Anna (14.), Vitos Anna (36.), Ana Voicu (37.), Bende Júlia (42. és 45.), Maissa Simina (46.).
Kapura lövések: 11–49. Büntetőpercek: 6–6. Játékvezetők: Mai Mizuhori (Japán), Charlotte Cramp (Nagy-Britannia) és Dana Ilic (Szerbia).
A zárónap másik két mérkőzésén: Litvánia–Thaiföld 2–1 (hosszabbítás után) ás Szerbia–Horvátország 0–1
1. forduló: Románia–Horvátország 4–3, Litvánia–Dél-afrikai Köztársaság 10–3, Szerbia–Thaiföld 4–3.
2. forduló: Románia–Litvánia 2–1, Horvátország–Thaiföld 0–3, Dél-afrikai Köztársaság–Szerbia 3–9.
3. forduló: Románia–Thaiföld 2–3, Dél-afrikai Köztársaság–Horvátország 2–7, Litvánia–Szerbia 3–0.
4. forduló: Szerbia–Románia 2–0, Thaiföld–Dél-afrikai Köztársaság 6–1, Horvátország–Litvánia 2–4.
A torna végeredménye:
1. Litvánia 11 pont,
2. Thaiföld 10 pont,
3. Szerbia 9 pont (15–10),
4. Románia 9 pont (19–11),
5. Horvátország 6 pont,
6. Dél-afrikai Köztársaság 0.
Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött.
A csoportgyőztes Litvánia feljutott a divízió 2/B csoportba, míg az utolsó helyezett Dél-afrikai Köztársaság kiesett a divízió 3/B-be.
Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a Bukaresti Steaua stadionja az FK Csíkszereda elleni kupamérkőzésen.
Új csatornára költöznek a román élvonalbeli kézilabda-bajnokság mérkőzései a 2026–2027-es idénytől. Sajtóértesülések szerint a TVR jó eséllyel pályázik a közvetítési jogokra, miközben a Digi Sport is versenyben van, elsősorban a női bajnokságért.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
A Tisza-kormány szeretné mielőbb lezárni a korábbi külhoni támogatások „számvetését”, hogy a vitatott ügyek tisztázása után a jövőre lehessen összpontosítani – jelentette ki a Krónikának Kollai István nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkár.
Újra működik az online kataszteri szolgáltatás, négy nap alatt több mint 165 ezer kérelem zúdult az e-Terrára. Bicskával és két liter benzinnel a ruhája alatt próbált bejutni a medgidiai bíróságra egy tini.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!