Elszenvedte első vereségét az aranyérmes Gyergyói Hoki Klub, a szombat esti összecsapáson a vendég Brassói Corona nem engedte érvényesülni a hazaiak játékát, és győzelemmel kezdte a szezont.
Szilassy Zoltán, vezetőedző, GYHK: Ott folytattuk, ahol az elődöntőben abbahagytuk. Óriási küzdelem volt, a Brassó egy nagyon jó csapat, nagyon jól hokiztak rutinos három soruk van. Hasonló cipőben vannak mint mi, hisz nagyjából együtt maradt a keret és két-három erősítéssel vágtak neki... Egy ide-oda meccs volt. 2-2-nél a harmadik gól nagyon sokat tudott jelenteni. Az öt emberelőnyünkből csak egyet lőttünk be, ezt ki kell elemeznünk. Ha még egy bemegy, akkor döntetlen a meccs.
Ez ma így alakult, viszont ez a meccs nekünk nagyon sok tanulást hoz, rengeteg dolgot tudunk belőle továbbvinni. Az első olyan meccs volt idén, ahol valóban nagy nyomás alatt, eredménykényszerben kellett játszani, ami nem volt jellemző a felkészülésünk alatt. Picit pihenünk, aztán megyünk Magyarországra, ahol újabb négy nagyon kemény mérkőzés vár ránk.”
Strenk Hunor, másodedző, Brassói Corona: Ott folytattuk, ahol tavaly abbahagytuk, nem titok, kicsit keserű volt a szánk íze, amikor a hetedik mérkőzésen alulmaradtunk a későbbi bajnokkal szemben. Úgyhogy fokozott erővel készültünk a szezonkezdésre... Úgy gondolom, hogy jó játékkal tudtunk előrukkolni.
Annak ellenére mondom ezt, hogy a Gyergyó harmadik gólja épp emberelőnyben született, de előtte sok emberhátrányt sikerült megölnünk. Ezzel mindenképpen elégedettek vagyunk, készülünk a Sportklub elleni mérkőzésre.
Magyar sajtóértesülések szerint Szabó István, a Kecskemét és a Nyíregyháza korábbi sikeredzője nyártól az FK Csíkszeredánál vállal szakmai vezetői vagy sportigazgatói munkát.
Amennyiben ilyenek lesznek a Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub közötti csaták a jégkorong Erste Liga negyeddöntői során, akkor igazán elégedettek lehetnek a semleges hokiszurkolók.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A parlament két házának szerda késő délutáni együttes ülésén elfogadták azt a határozattervezetet, amely lehetővé teszi amerikai katonai erők ideiglenes telepítését a Mihail Kogălniceanu-i támaszpontra.
Orbán Viktor miniszterelnök levélben fordul a határon túli magyarokhoz, arra kérve, hogy vegyenek részt az április 12-i országgyűlési választáson.
További híreink: Nicușor Dannak körülbelül százszor több információja van az ügyészségi rendszerről, mint nekünk, egy balek zsarolót pedig a bukaresti reptéren tartóztattak le a hatóságok.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!