Egy lőtt gól nem volt elég a GYHK-nak a galaciak ellen

Gergely Imre 2020. október 29., 21:21 utolsó módosítás: 2020. október 29., 21:23

Ruczuj Gellért újra nagyszerűen védett, és a galaci csapat neki köszönhetően nem tudott nagy fölénnyel győzni Gyergyószentmiklóson. A romániai jégkorongbajnokság csütörtöki mérkőzésén eggyel mégis jobbak voltak a GYHK-nál.

Fotó: Sorin Pana/Sportul Ilustrat

Az első harmadban nyomasztó galaci fölény jellemezte a mérkőzést, szinte folyamatosan Ruczuj kapuja előtt zajlott a játék. Ő azonban hozta az egy nappal korábbi kiváló teljesítményét, mindent fogott. A kapura lövések aránya 5–16 volt a vendégek javára... Ehhez képest teljesen váratlanul jött Szigeti találata, aki Biró Gergő passzát váltotta gólra.

A második harmadban inkább a GYHK dominált, de ez az eredményjelzőn nem jelent meg, Onodin nem jutott át a korong. A mérkőzést a gyergyóiak a harmad végén, illetve a harmadik játékrész legelején dönthették volna el, amikor kettős emberelőnyben játszhattak, de sehogy sem került a korong a kapuba.

A kihagyott helyzeteknek megjött a közhelyszerű büntetése, Hildebrand távoli lövése akadt be a hazai ketrecbe, és fél per múltán Kiricsenko kísérlete is, ami győztes gól lett.

A piros-fehérek nem tudtak talpra állni, az sem segített, hogy az utolsó másfél percet emberelőnyben játszhatták, és a kapuslehozatal sem. Maradt az 1–2, azaz a galaci CSM nyert. Összességében megérdemelten. Az emberelőnyök kihasználása továbbra sem működik Gyergyószentmiklóson, és ezen mindenképpen változtatni kell.

Romániai jégkorong bajnokság:
Gyergyói Hoki Klub–Galaci CSM 1–2 (1–0, 0–0, 0–2).
Gólszerzők: Szigeti Ákos (16.), illetve Hildebrand Szabolcs (46.), Vitalij Kiricsenko (46.).