Gyergyószentmiklósra kerül az első romániai jégkorong Szuperkupa

Gergely Imre 2024. augusztus 31., 23:58 utolsó módosítás: 2024. szeptember 01., 00:05

Három döntetlen harmad után aranygóllal győzött a Gyergyói Hoki Klub a Brassói Corona ellen és ezzel megnyerte az első alkalommal megszervezett romániai jégkorong Szuperkupát. A piros-fehérek először ünnepelhetnek hazai trófeát.

Kiélezett csata volt, a GYHK hokisai jöttek ki győztesen belőle Fotó: Maximilian Milata

Ünnepélyes felvezető előzte meg a szombat esti mérkőzést, beszédet mondott mások mellett Nagy Attila, a Romániai Jégkorong Szövetség elnöke és Elisabeta Lipă, az Országos Sportügynökség elnöke is. Aztán útjára indulhatott a korong a Berceni Arena jegén.

Brassói rohamokkal kezdődött a meccs, és ez az 5. percben góllá érett, Rareș Vasile lövéséből került a korong Rinne mögé.

A játékrész első 15. percében a brassóiak domináltak, nem igazán állt össze a GYHK játéka, Valcharék számos veszélyes helyzetet alakítottak ki. Aztán Warldley nagyszerű indításával Vincze Péter lódult meg és Tőkét remek csellel becsapva egyenlített. A GYHK többször játszhatott emberelőnyben, de ezek kihasználatlanul maradtak.

•  Fotó: Maximilian Milata
Fotó: Maximilian Milata

A második harmad elején Sylvestre került a büntetőpadra, nehéz két percet élt meg a GYHK, de sikerült kapott gól nélkül megúsznia a piros-fehéreknek. Rögtön utána Sándor Bence feküdt bele egy lövésbe, a korong a teste alá lerült és ezért két percet kapott játékkésleltetésért. Ezt is sikerült kivédekezni.

Jobban élt a lehetőségével a GYHK. Sylvestre kanyarodott be váratlanul a kapu mögül és közvetlen közelről mattolta Tőkét.

5-5 ellen kiegyenlített volt a játék, helyzetek voltak itt is ott is. A 38. percben Gajdó Balázs ütőjén volt az egyenlítő találat, de Rinne óriásit védett. A 2-2 Szabó Krisztián oldalról leadott lövéséből jött 6 másodperccel a szünet előtt.

A harmadik játékrészben folytatódott az oda-vissza játék, de a gyergyóiak tűntek frissebbnek. Ennek volt köszönhető a harmadik GYHK-gól is, amikor Sylvestre-ről maradtak le a brassóiak, és ő egy ilyen ziccert nem sokszor hagy ki. Most sem tette.

Az újabb gyergyói előny nem sokat tartott, Cornet passzából Valchar egyenlített egy kontra végén.

A rendes játékidőben még volt lehetősége eldönteni a meccset mindkét csapatnak, de Tőke és Rinne is a helyén volt. Jöhetett a hosszabbítás. Ennek az elején a brassóiak voltak közelebb a döntéshez, de aztán Sylvestre passzolt, Wardley lőtt, és ezzel

a Gyergyói Hoki Klub az első csapat, amely romániai Szuperkupa-győztes lett.

A döntő MVP-je a két gólt szerző, és emellé a végső találatot is előkészítő Sébastien Sylvestre lett.

Jégkorong, romániai Szuperkupa:

Gyergyói Hoki Klub–Brassói Corona 4–3 hosszabbítás után (1–1, 1–1, 1–1, 1–0).

Gólszerzők: Vincze Péter (16.), Sébastien Sylvestre (28., 47.), Evan Wardley (65.), illetve Rareș Vasile (5.), Szabó Pál Krisztián (40.), Radim Valchar (51.)

Gyergyói Hoki Klub: Rasmus Rinne (Mag Örs), Mathias Haaranen, Evan Warldley, Vincze Péter, Sébastien Sylvestre, Christopher Bodó, Imre Ptrik, Györfy Tihamér, Sándor-Székely Ottó, Császár Hunor, Szigeti Ákos, Sándor Bence, Molnár Ákos, Ádám Zsolt, Csiszer Ádám, Simon Levente, Salamon Róbert. Vezetőedző: Markus Juurikkala.
Brassói Corona: Tőke Zoltán (Patrik Polc) Sébastien Piché, Owen Williams, Jared Van Wormer, Philippe Cornet, Radim Valchar, Bors Huba, Pavlo Boriszenko, Albert Zagidullin, Kovács Mátyás, Jevgenyij Szkacskov, Gajdó Tamás, Farkas Tamás, Rokaly Boldizsár, Gajdó Balázs, Szabó Pál Krisztián, Kovács Előd, Matei Bolocan, Rareș Vasile, Dmytro Rudyka. Vezetőedző: Dave MacQueen.