Amikor lassan vége a jeges szezonnak, elindult a női hokibajnokság. A Fox Hockey szombaton és vasárnap három bukaresti klub közös csapata azaz a Sportul Studențesc-ACSH Predators-ACS Torpedo Hockey (SSPT) ellen játszott két mérkőzést. A gyergyói lányok a vártnál kevesebb gólt lőve, de hozták a kötelezőt.
Érdekesség, hogy a Fox és egyben a román válogatott kapusa Nadina Niciu ezeken a meccseken a mezőnyben játszott és gólokat is lőtt.
Erről ugyan a szakszövetség honlapján semmi közlés nem szerepel, de amint Laczkó Levente, a Fox Hockey menedzsere elmondta, bővült a bajnokság mezőnye, idén ismét benevezett a megmérettetsébe a Csíkszeredai Sportklub női csapata is.
A kiírás szerint a három csapat négy-négy meccset játszik mindkét ellenfelével, és ezzel le is zárul az idei bajnokság, de már most szinte biztosra vehető, hogy ez nem lesz tartható, hiszen a Fox Hockey számára indul a magyar U25-ös bajnokság rájátszása, és az áprilisi világbajnokság előtt még egyhetes edzőtáborra is sor kellene kerüljön.
Romániai női jégkorongbajnokság
Gyergyószentmiklósi Fox Hockey–Bukaresti SSPT 6–0 (0–0, 2–0, 4–0).
Gólszerzők: Csergő Noémi (30. perc), Ana Voicu (35. 56), Szekeres Edit (42.), Balázs Henrietta (58.), Nadina Niciu (59.).
Fox Hockey–SSPT 8–1 (1–0, 4–1, 3–0).
Gólszerzők: Ana Voicu (18.), Bende Júlia (30., 51., 54.), Ioana Barbul (32.), Nadina Niciu (35.), Szekeres Edit (42.), illetve Andreea Dumitru (36.).
A Kézdiszentléleki Perkő hosszú évtizedek óta meghatározó alakja a háromszéki labdarúgásnak, az 1954-ben alapított labdarúgóklub Kovászna megyében egyedülálló módon ötven éve megszakítás nélkül tagja a megyei élvonalnak.
Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.
A körforgalomban való közlekedés gyakran okoz nehézséget a járművezetőknek, az egyik leggyakoribb dilemma pedig, hogy kell-e indexelni a kereszteződésbe való behajtáskor. A rendőrség videóban adott egyértelmű választ.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Ukrajna előbb-utóbb elveszíti majd azokat a nyugati területeit, amelyek korábban Lengyelországhoz, Magyarországhoz és Romániához tartoztak – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!