A női felnőtt válogatottnak ez lesz a második összetartása, az elsőt novemberben tartották. A női divízió 3/A jelű világbajnokságot március 2–8. között rendezik Belgrádban, ahol a házigazda Szerbia mellett a Dél-afrikai Köztársaság, Litvánia, Horvátország és Thaiföld válogatottja lesz a romániai együttes ellenfele.
A gyergyószentmiklósi edzőtábor február 5–9. között zajlik, ahol a lányok két felkészülési mérkőzést is játszanak Ukrajna ellen: előbb hetedikén, majd nyolcadikán. A gyergyói összetartásra három külföldön játszó romániai jégkorongozót hívtak meg: a holland Icehawks Eindhoven egyik kapusát, Alexia Ștefan Bojiant, a Budapesti MAC Marilyn csatárát, Csiszér Tímeát, valamint a svédországi Hammarby IF-nél szintén csatárposzton játszó Sonia Davidot.
Az FK Csíkszereda bravúros pontszerzése a bajnoki címvédő FCSB ellen jó témát adott a román sportsajtónak. A szaklapok kivétel nélkül bukaresti rémálomról és szégyenről cikkeznek, kiemelve, hogy a piros-kékek még az újoncokat sem voltak képesek legyőzni.
Már nem Liviu Ciobotariu a Petrolul Ploiești labdarúgócsapatának vezetőedzője, a gyenge szezonrajt miatt a klub felbontotta a szerződését.
Megtalálta a rendőrség azt a kézdivásárhelyi 16 éves lányt, akinek eltűnéséről még április 11-én értesítették a rendőrséget, de mindeddig nem tudták, hol lehet.
Az MI6, azaz a brit külföldi hírszerzés műve lehetett a szerdai lengyelországi dróntámadás, valamint az, hogy szombaton egy orosz drón belépett Románia légterébe – legalábbis ezt állítja egy orosz illetékes.
Tömegverekedés tört ki a HelloJets légitársaság Tel-Avivból Bukarestbe tartó járatán hétfőre virradóra – közölte a román határrendészet.
A parlament folyosóin menekült a riporter kérdései elől a luxus Mercit vezető képviselő. Az erdélyi tájakat népszerűsítő Charlie Ottley állampolgársági dossziéját öt éve tologatják a hivatalokban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!