Első alkalommal rendezték meg Csíkszeredában a Lady THL Cup nevű női jégkorongtornát, amellyel a nemrég, fiatalon elhunyt csíkszeredai jégkorongozóra, Sajtos „Kasky” Katalinra emlékeztek. Az eseményt a Hargita Megyei Jégkorong Egyesület szervezte, közösen a Csíkszeredai Sportklubbal és Hargita Megye Tanácsával.
„Ünnepélyesen visszavonultattuk a mi örökös hősünk, Sajtos „Kasky” Katalin 3-as mezszámát. Ezt a mezszámot csapatunkban már senki nem viselheti, ez mindig csak az Övé lesz, ahogy Ő is mindig velünk lesz. Soha nem feledünk és szüntelenül szeretünk!” – írta közösségi oldalára a házigazda csíki jégkorong együttes.
Az emléktornán Hatvani Gigászok, a Marosvásárhelyi VSK, a Gyergyószentmiklósi Fox Hockey Club és a Csíkszeredai Sportklub vett részt.
Az eredmények:
Csíkszereda–Hatvan 11–0,
Gyergyószentmiklós–Marosvásárhely 12–0,
Csíkszereda–Marosvásárhely 18–0,
Gyergyószentmiklós–Hatvan 21–0,
Marosvásárhely–Hatvan 5–0,
Csíkszereda–Gyergyószentmiklós 0–7.
A végső sorrend: 1. Gyergyószentmiklósi Fox Hockey Club 9 pont, 2. Csíkszeredai Sportklub 6 pont, 3. Marosvásárhelyi VSK 3 pont, 4. Hatvani Gigászok 0 pont.
Nem maradt következmények nélkül a piros-fehérek kínos veresége a jégkorong Román Kupa elődöntőjében. A Gyergyói Hoki Klub elköszönt Markus Juurikkala vezetőedzőtől. Helyére a korábbi tréner Szilassy Zoltán tér vissza, vasárnap már ő dirigál a kispadon.
Székelyföldi sportoló, Xántus Bíborka szerezte Románia első érmét a Téli Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF, FOTE). Az 1993-ban dobogós biatlonista közel két évtizede az Egyesült Államokban, az 1960. évi téli olimpiai játékok helyszínén él.
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Az egész falut megrázta egy 65 éves férfi meggyilkolása Magyarlónán: a holttestet szombaton találták meg a rendőrök, és azonnal nagyszabású nyomozás indult az elkövető felkutatására.
Négyre emelkedett a budakeszi panziótűz halálos áldozatainak száma, az egyik életveszélyes sérült a kórházban életét vesztette – közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Facebook-oldalán pénteken.
Az állam pénzén kaptál orvosi diplomát? Akkor dolgozz vagy öt évig állami kórházban! Gyereket nevel az egyik alkotmánybíró, ötödször is halaszthatják a döntést a bírák nyugdíja ügyében. Összeomlás szélén a romániai ingatlanágazat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!