Az Erste Liga fegyelmi bizottsága tárgyalta az esetet, ez alapján ezt hozta nyilvánosságra hivatalos közösségi oldalán:
„Jason Morgant az UTE–Gyergyói Hoki Klub mérkőzés 12. percében a játékvezetők 2 perces kisbüntetéssel sújtották a játékvezetői döntés vitatásáért. A sportszakember a 45. percben második alkalommal vitatta a játékvezető döntéseket. Jason Morgan a játéktérre belépve vitatkozott a játékvezetőkkel, őket gúnyolta”.
A fegyelmi bizottság a játékvezetők sértegetése miatt Jason Morgant, az UTE vezetőedzőjét 1 Erste Liga-mérkőzésről eltiltja. A sportszakember a büntetését csapata soron következő Erste Liga mérkőzésén tölti le, azaz vasárnapi FEHA19-el szembeni párharcon.
Az eltiltás alatt álló sportszakember a kispadon és a játéktéren tartózkodókkal semmilyen formában nem érintkezhet a mérkőzés hivatalos kezdési időpontját megelőző 45 perctől – a szüneteket is beleértve – a mérkőzés végét követő 30 percig, mely időtartam alatt az öltözőépületbe sem léphet be. A mérkőzés alatt úgy kell elhelyezkednie, hogy a cserepad 20 m-es körzetén belül nem tartózkodhat – áll a közleményben.
A Gyergyói Hoki Klub vezetősége néhány nappal ezelőtt menesztette Markus Juurikkala vezetőedzőt, aki a tavaly mindent megnyert, amit lehetett a piros-fehérekkel. A távozó szakember büszke arra, ahogy a csapat reagált a menesztése hírére.
Kiélezettnek ígérkezik a küszöbön álló tavaszi idény a labdarúgó 2. Ligában, az azonnali visszajutás reményében bízó Sepsi OSK bufteai kiszállását közvetíti a tévé, csakúgy, mint a Marosvásárhelyi ASA nagyváradi rangadóját.
A kolozsvári tűzoltók kedden megtalálták annak a négyéves gyermeknek a holttestét, aki január 23-án tűnt el a Kis-Szamosban.
Tavaly tavasszal, bő fél évvel a halála előtt életútinterjút adott a Krónikának Aulich Sándor, a Kovászna megyei Securitate 1973 és 1984 közötti parancsnoka. Az volt a kérése: ne jelenjen meg életében az interjú. Az ezredes december közepén hunyt el.
Zöld jelzést kapott az új sóbánya kiépítése a Kolozs megyei Palackoson, miután a beruházó megszerezte a szükséges engedélyeket. A több szakaszban, akár 30 millió euróból megvalósuló projekt munkahelyeket teremt, és a térség gazdasági fellendülését ígéri.
„Hát szerinted lenne autópálya, gyár, új lakónegyed, pláza ebben az országban, ha hagynánk, hogy mindenki, bárki beleszóljon? Ha hagynánk, hogy az az ember, aki meg tudja csinálni és aki meg is csinálja, elbukjon valami rongyos egy-két milliós tyúkperen?”
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!