A Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata mindkét gyergyói vendégjátéka során erődemonstrációt tartott az Erste Liga negyeddöntőjében, és már csak egy győzelemre áll a továbbjutástól a székely párharcban.
Bár a vasárnapi találkozót a hazai piros-fehérek kezdték jobban, 3–1-es előnyt kialakítva az első harmadban, a középső és a záró felvonásban kizárólag a vendégek voltak eredményesek. Akárcsak egy nappal korábban, a kék-fehérek a negyedik mérkőzésen is hét gólt szerezve arattak nagyon sima diadalt.
A csíkszeredai alakulatból Jack Combs emelkedett ki, a gólerős amerikai csatár mesterhármast szerzett és jelen pillanatban a rájátszás kanadai táblázatát is ő vezeti nyolc ponttal (6 gól + 2 assziszt).
A Sportklubtól szintén három pontot (1+2) ért el vasárnap a kanadai védő, Ty Wishart, míg a GYHK oldalán a finn csatár, Tero Koskiranta két gólpasszt jegyzett.
A székely hokinegyeddöntő kedden 18.30-tól a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán folytatódik 3–1-es összesített állásról. Ez lehet a párharc utolsó összecsapása, amennyiben a házigzadák tudnak nyerni. Ellenkező esetben a csata csütörtökön visszaköltözne Gyergyószentmiklósra.
Nyolcvanéves korában elhunyt kedden este Mircea Lucescu, a legendás labdarúgóedző halálhírét a bukaresti Egyetemi Kórház jelentette be, ahol az elmúlt napokban kezelték.
Új név és gyorsasági szakasz, átalakuló helyszínek – számos újdonsággal érkezik az idei Hargita Rali, amelyet április végén rendeznek meg Székelyudvarhelyen és környékén.
Locsolásból hazatartva az utcán adott hangot politikai nézeteinek egy sepsiszentgyörgyi fiatal, akit a Sepsi OSK vezetőségi tagjai bántalmazhattak.
Kelemen Hunor szerint az anyaországban 2010 óta megvalósult nemzetpolitikai paradigmaváltásra vezethető vissza, hogy az RMDSZ az idei országgyűlési választáson is a Fidesz-KDNP pártszövetséget támogatja.
Szavazásra buzdította a határon túli magyar állampolgárokat Orbán Viktor miniszterelnök. Orbán az elmúlt 16 év közös eredményeinek megvédésére kérte a levélben szavazó külhoni magyarokat.
Fatolvajok vertek meg két erdészt, testkamerákat sürget a környezetvédelmi miniszter. Meleg lesz a hétvégén, de készüljünk fel az újabb hűvös időre a jövő hét közepétől.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!