Több változás is volt a két csapatnál, hazai oldalon visszakerült a keretbe Troncinsky, a vendégeknél pedig Láday kapott lehetőséget.
Az első harmad a Gyergyói Hoki Klubé volt, 3–1-es előnyt hoztak össze a szünetig. Ezt az alapozta meg, hogy egymás után Papp és Yelow Horn is két percet kapott. A kettős fórt pedig az 5. percben Szabó góljával ki is használta a Szilassy Zoltán legénysége. Pár perc múlva a Sportklub harmadában volt bedobás és a hátrapasszolt koronggal Kozma kapásból lőtt Adorján ketrecébe.
A 9. percben kapta meg első emberelőnyét a Sportklub és értékesítette is Wishart lövésével, ami előtt Basaraba ziccert hibázott a túloldalon.
A 15. percben ismét kétgólos lett a GYHK vezetése, Fejes fejezett be góllal egy támadást.
A második játékrész kezdetétől fokozatosan vette át az irányítást a Sportklub. A 30. percben Bíró egyenlő létszám mellett szépített, egy Rokaly–Fodor akció végén, a 34.-ben Blackwater egyenlített egy látványos bombával. A kék-fehérek nagyon megnyomták ezt az időszakot, és a 38. percben Combs is mattolta Cooke-t, amivel a csíkszeredai együttes átvette a vezetést.
Az utolsó 20 percre már egygólos Sportklub vezetéssel fordultak a felek.
Itt a GYHK-nak lett volna égetően fontos a gólszerzés, de a próbálkozásokat rendre hatástalanította Jason Morgan csapata és igazából az történt a játékrészben, amit a vendégek szerettek volna. A különbség csak nőtt, Loginov is látványos gólt tett a közösbe, majd Combs duplázott.
3–7 lett a vége, a Sportklub fél lábbal már ez elődöntőben van. Ezt kedden hazai jégen biztosíthatja be.
A GYHK pedig az utolsó szalmaszálba kapaszkodhat bele a párharc 5. meccsén.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényében a 16 élvonalbeli klub közül 13 szerencsejáték-ipari vállalatot jelenít meg mezének legértékesebb reklámfelületén. A kivételek közé tartozik a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda is.
Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.
Életveszélyes fenyegetést kapott Majka, ezért elmarad a sepsiszentgyörgyi koncertje. Az előadó közösségi oldalán azt írta, ismeretlenek azt is tudják, hol szállnának meg, kik biztosítanák a rendezvényt és milyen útvonalon közlekednének Erdélyben.
Majka életveszélyes fenyegetést kapott, és emiatt lemondta a sepsiszentgyörgyi SIC Fesztre tervezett koncertjét. Majka ezt szerdán a Facebook-oldalán jelentette be.
Hogy Romániában gyanúsan tekintenek a kettős állampolgárokra, nem újdonság, azt már megszokták az erdélyi magyarok. De enyhén szólva meglepő, hogy Magyarországon is indulatokat gerjeszt a kettős állampolgárság kérdése.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!