Fradi-győzelemmel folytatódott a jégkorong Erste Liga

Dobos László 2024. február 14., 11:54 utolsó módosítás: 2024. február 14., 12:07

Elkezdődött a jégkorong Erste Liga alapszakaszának második része. A kedd esti mérkőzésen a listavezető FTC könnyedén győzte le a Dunaújvárost. Az erdélyi csapatok szerdán és csütörtökön lépnek jégre.

Sima Fradi-diadal született Fotó: Fotó: Tumbász Hédi

A magyar bajnoki címvédő, listavezető Ferencváros 5–1-re győzte le a vendég Dunaújvárost a jégkorong Erste Liga egyetlen keddi mérkőzésén. A találkozó derekán már három góllal vezetett a fővárosi alakulat, a vendégek emberhátrányban szépítettek. A folytatásban ismét a hazaiak akarata érvényesült. Kulmala Rasmus két góllal vette ki részét a sikerből.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

FTC-Telekom–Dunaújvárosi Acélbikák 5–1 (1–0, 2–1, 2–0).
Gólszerzők: Yanick Turcotte (6. perc), Rasmus Kulmala (26. és 42.), Aku Kestilä (29.) és Turbucz Martin (53.), illetve Szalma Zsolt (36.).

*–a Sportklubtól 3 pont levonva

Az alapszakasz 44 mérkőzése után az utolsó két helyezett elbúcsúzik, az első nyolc pedig a rájátszásban folytatja. Ellenfélválasztás nem lesz, az első a nyolcadikkal, a második a hetedikkel, a harmadik a hatodikkal, a negyedik pedig az ötödikkel találkozik.