Fox Hockey: egy meleg, egy hideg

Gergely Imre 2023. november 19., 15:54 utolsó módosítás: 2023. november 19., 15:55

Előbb hosszabbításban győzött, majd alulmaradt a HKB Budapest együttesével szemben a gyergyószentmiklósi női jégkorongcsapat a magyar U25-ös bajnokságban.

A gyergyóiaknak szombaton sikerült győzniük, vasárnap viszont a budapestiek örülhettek. Korábbi felvétel Fotó: Fox Hockey

Továbbra is rendkívül izgalmas, szoros meccseket játszik a Gyergyószentmiklósi Fox Hockey női jégkorongcsapat a magyarországi színtéren. Ezen a hétvégén a HKB csapatával találkoztak a rókalányok, akik ellen szombaton sikerült győzniük, vasárnap viszont a budapestiek örülhettek.

Az első meccsen a gyergyóremetei Fehér Orsolya szerezte meg a vezetést, de mégis a vendégek kerültek előnybe, hiszen a tehetséges játékos a nyáron nővérét, Nikolettet követve a Fox Hockey-tól Budapestre igazolt. A válasz Bende Júlia részéről érkezett, és mivel a rendes játékidő végéig a kapusok lehúzták a rolót, jöhetett a ráadás. Ez kevesebb, mint három percig tartott, mert Bende Júlia ismét betalált, eldöntve az összecsapást, ami egyben az első idei magyar bajnoki győzelmet is hozta a gyergyóiaknak.

Másnap az első harmadban kétszer is betaláltak a vendégek, és mint utóbb kiderült ez sorsdöntő is volt, hiszen hiába javult fel a Fox Hockey a második harmadban, csak egy gólt sikerült szerezni Szekeres Edit révén. A záró húsz percben pedig csak egy vendég találat került jegyzőkönyvbe, így 3–1-es végeredmény után a HKB elvitte a pontokat.

Jégkorong, magyar női U25-ös bajnokság:

Gyergyószentmiklósi Fox Hockey–HKB Budapest 2–1 (0–1, 1–0, 0–0, 1–0), hosszabbítás után.
Gólszerzők: Bende Júlia (36., 63.), illetve Fehér Orsolya (12.).

Gyergyószentmiklósi Fox Hockey–HKB Budapest 1–3 (0–2, 1–0, 0–1).

Gólszerzők: Szekeres Edit (27.), illetve Szabó Zorka (3.), Szalai Szonja (17.), Józsa Orsolya (45.).