Folytatta a kiélezett meccsek sorozatát a Fox Hockey

Gergely Imre 2023. január 22., 15:49 utolsó módosítás: 2023. január 22., 16:00

A gyergyószentmiklósi Fox Hockey női jégkorongcsapat a Hokiklub Budapest együttesével találkozott a magyar U25A bajnokság alapszakaszában. Szombaton hosszabbításban, vasárnap büntetők után dőltek el a meccsek, a csapatok megosztoztak a pontokon.

Hosszabbításban nyertek, büntetőkkel kikaptak a gyergyóiak. Korábbi felvétel Fotó: Gergely Imre

A Fox Hockey ebben a szezonban 8 mérkőzést játszott a magyar U25A bajnokságban, és ebből mindössze 3 dőlt el rendes játékidőben, a kiélezett meccsek sorozata most sem szakadt meg. Szombaton a ráadásban szerzett aranygóllal nyertek a rókalányok, vasárnap büntetők után a vendégek örülhettek.

Az első mérkőzésen a budapestiek 2–0-ra és 3–1-re is vezettek, innen kapaszkodott vissza a Fox Hockey Fehér Orsolya duplájával, illetve Szekeres Edit egyenlítő találatával, amikor a pálya közepéről indulva végigszlalomozott a vendégek között, és estében emelte a kapuba a korongot.

A hosszabbításban elért győztes gólhoz is Szekeres adta a gólpasszt, és Bálint Anna Regina szerezte meg a 2 pontot érő találatot.

A második mérkőzésen a 30. percig tudták megőrizni érintetlenül a hálójukat a kapusok, amikor egy kipattanót fonákkal a ketrecbe húzva Farkas Nikolett a vendégeknek szerzett vezetést. A későbbiekben sem került sor gólparádéra, a védelmek és a hálóőrök is jól dolgoztak, míg az 57. percben Ana Voicut gáncsolták gólhelyzetben a vendégek, és a sértett a megítélt büntetőből belőtte a gyergyói lányok egyenlítő találatát.

A rendes játékidőben és a hosszabbításban sem esett újabb gól, így jöhetett a szétlövés. Ez a HKB-nak ment jobban, Kolozsvéri Angelika sikeres rávezetése 2 pontot ért a vendégcsapatnak.

A Fox Hockey jelenleg 12 ponttal a rájátszást érő 4. helyen áll, és a listavezető MAC Marilyn elleni hátralévő két meccsen egy pontra van szükségük még ahhoz, hogy biztosan bekerüljenek a rájátszásba.

Jégkorong, magyar U25A bajnokság, alapszakasz:

Gyergyószentmiklósi Fox Hockey–Hokiklub Budapest 4–3 hu. (0–0, 1–2, 2–1, 1–0).
Gólszerzők: Fehér Orsolya (35., és 51.), Szekeres Edit (59.), Bálint Anna Regina (62.) illetve Farkas Nikolett (25.), Kolozsvári Angelika (31.), Szőcs Anita 50.
Kapura lövések: 30–26.
Kiállításpercek 6–10.

Gyergyószentmiklósi Fox Hockey–Hokiklub Budapest 1–2 bu. (0–0, 0–1, 1–0, 0–0, 0–1).
Gólszerzők: Ana Voicu (57.), illetve Farkas Nikolett (31.), Kolozsvári Angelika (65. győztes büntető).
Kapura lövések: 44–44.
Kiállításpercek: 14–20.