A Fox Hockey ebben a szezonban 8 mérkőzést játszott a magyar U25A bajnokságban, és ebből mindössze 3 dőlt el rendes játékidőben, a kiélezett meccsek sorozata most sem szakadt meg. Szombaton a ráadásban szerzett aranygóllal nyertek a rókalányok, vasárnap büntetők után a vendégek örülhettek.
Az első mérkőzésen a budapestiek 2–0-ra és 3–1-re is vezettek, innen kapaszkodott vissza a Fox Hockey Fehér Orsolya duplájával, illetve Szekeres Edit egyenlítő találatával, amikor a pálya közepéről indulva végigszlalomozott a vendégek között, és estében emelte a kapuba a korongot.
A hosszabbításban elért győztes gólhoz is Szekeres adta a gólpasszt, és Bálint Anna Regina szerezte meg a 2 pontot érő találatot.
A második mérkőzésen a 30. percig tudták megőrizni érintetlenül a hálójukat a kapusok, amikor egy kipattanót fonákkal a ketrecbe húzva Farkas Nikolett a vendégeknek szerzett vezetést. A későbbiekben sem került sor gólparádéra, a védelmek és a hálóőrök is jól dolgoztak, míg az 57. percben Ana Voicut gáncsolták gólhelyzetben a vendégek, és a sértett a megítélt büntetőből belőtte a gyergyói lányok egyenlítő találatát.
A rendes játékidőben és a hosszabbításban sem esett újabb gól, így jöhetett a szétlövés. Ez a HKB-nak ment jobban, Kolozsvéri Angelika sikeres rávezetése 2 pontot ért a vendégcsapatnak.
A Fox Hockey jelenleg 12 ponttal a rájátszást érő 4. helyen áll, és a listavezető MAC Marilyn elleni hátralévő két meccsen egy pontra van szükségük még ahhoz, hogy biztosan bekerüljenek a rájátszásba.
A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.
Reagált a büntetésére Hadnagy Attila: a Sepsi OSK sportigazgatója elismerte, hogy hangosan beszélt, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy nem mondott sértő dolgokat, csupán tisztázni szerette volna a történteket a játékvezetőkkel a drámai végjáték után.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén az üzemanyagpiaci válsághelyzettel kapcsolatos sürgősségi rendeletet.
Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke bocsánatkérést vár Zelenszkijtől, és felszólítja az Ukrajna területén élő kisebbségek jogainak biztosítására.
Elkezdődhet az ország második legdrágább és legnagyobb futballstadionjának építése Temesváron, miután nem érkezett óvás a versenykiírás győztesét kihirdető döntés ellen.
Ezúttal az elnyomott tömegekről és a hétköznapi hősökről értekeztek az MCC kolozsvári központjának történész meghívottjai.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!