A GYHK fiataljai, az U21-esek léptek jégre, de így is szinte egykapuzásról szólt a megmérettetés: a kapura lövések aránya 86–10 volt a hazaiak javára. Az első harmad 4–1-gyel, a második 6–1-gyel zárult, a harmadikban pedig nyolcszor találtak be a gyergyóiak, miközben gólt sem kaptak.
A 19 mezőnyjátékos közül 16 pontszerző lett, a gólgyártásban Simon Levente (5 találat, összesen 8 pont) és Fehér Csanád (4 gól, 9 pont) vitte a prímet. Rajtuk kívül Salamon Róbert is négyszer volt eredményes, Máthé Zsolt duplázott, míg Szopos-Böjte Szabolcs, Ferenczi József és Molnár Ákos egy-egy találattal járult hozzá a kiütéshez.
A Gyergyói Hoki Klub vasárnap 18.30-tól Kézdivásárhelyen, a Háromszéki Ágyúsok vendégeként lép jégre.
Jelen állás szerint nem indulhat a Szuperliga következő idényében az Unirea Slobozia, miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fellebbviteli bizottsága elutasította a kérését. A klub a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult.
Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.
Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.
Megdöbbentő fordulatot vett a már készülő nagybányai akvapark ügye: a bíróság hatályon kívül helyezte a közbeszerzési eljárás eredményéről szóló értesítést, miközben a kivitelezővel már szerződést kötöttek.
Erős érzelmeket váltott ki az erdélyi magyarok körében a magyarországi választás eredménye, sokan csalódottak, mások örülnek. Nekünk mindannyiukat meg kell értenünk, mert nincs két erdélyi magyar társadalom – hangoztatta Kelemen Hunor.
A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!