Bajkó Csongor 20003. január 7-én született Csíkszeredában, és eddig csak a helyi kluboknál játszott: Csíkszeredai ISK, Székelyföldi Jégkorong Akadémia és Csíkszeredai Sportklub. A fiatal hátvédnek ez lesz a harmadik szezonja szülővárosa felnőtt csapatában.
A 2021-2022-es szezonban 8 Erste-ligás meccsen és 11 román bajnokin, a 2022-2023-as idényben pedig 27 Erste-ligás mérkőzésen és 22 román bajnokin lépett jégre a Sportklub színeiben.
A Csíkszeredai Sportklubnak 2023-2024-es szezonra 12 játékossal van szerződése: Láday Tamással, Becze Tihamérral, Fodor Csanáddal, Rokaly Norberttel, Rokaly Szilárddal, Péter Balázzsal, az amerikai Cody Milannal, a kanadai Aidan Brawn-nal, Reisz Áronnal, Eduard Cășăneanuval, Bajkó Csongorral és az olasz állampolgársággal rendelkező amerikai Brandon McNally-vel.
Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.
77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.
A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.
Évek óta találgatják Erdélyben, mikor látogat ismét a térségbe III. Károly brit uralkodó, aki visszatérő vendégnek számít a Székelyföldön.
Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!