Négy emberhátrányos gól volt a döntő tényező a GYHK fehérvári kiszállásán

Székely Sport 2024. február 02., 10:17

A FEHA19 hat emberelőnyéből négyet kihasznált a Gyergyói Hoki Klub elleni csütörtök esti mérkőzésen. A GYHK hiába egyenlített háromszor is, egy ponttal maradt a hosszabbítás után. Így látták az edzők a mérkőzést.

Sok volt a kiállítás gyergyói részről Fotó: Soós Balázs Benjámin

Szilassy Zoltán, a GYHK edzője szerint a döntő tényező az emberelőnyös játéka volt a FEHA19-nek, hiszen négy gólt kaptak emberhátrányban. „Át kell nézni, hogy voltak ezek a találatok, és miért voltunk hatszor hátrányban.

Volt, amikor olyan szabálytalanságot követtünk el, aminek nem volt sok értelme. Ezeket kell lecsökkenteni, mert 5-5 ellen lőttünk 4 gólt és egyszer voltunk előnyben”

– közölte.

Mint kiemelte, nem volt könnyű mérkőzés, visszajöttek két gólról is, dolgoztak keményen, de sok volt a kiállítás és a speciális része döntötte el a dolgot. „Egy előnyünk volt, azt nem lőttük be, az ellenfél pedig négyet igen, és ezzel eggyel többet szerzett, mint mi” – mutatott rá.

Anatolij Bogdanov, a FEHA19 edzője közölte, öt lőtt gól mindig jó recept a sikerre a jégkorongban. „Nem is emlékszem, mikor lőttünk utoljára öt gólt, és arra sem, hogy mikor szereztünk négy emberelőnyös találatot.

Hatékonyak voltunk, amikor lehetőségünk adódott.

Jól kezdtük a meccset, és jól is zártuk. A harmadik harmad is jól sikerült, valamint a hosszabbítás, és ennek révén két pont a miénk lett. A második játékrészben előjöttek a régi problémáink, az eladott korongok, ennek meg nem becsülése. Kaptunk is pár elkerülhető gólt, ezzel nehézzé tettük a dolgunkat.

De összességében a Gyergyót, a bajnoki címvédőt legyőzni számunkra hatalmas skalp”.