Zágráb volt a házigazdája az U20-as korosztályú jégkorong-válogatottak negyedik értékcsoportú (23-28. helyek, divízió 2/A) világbajnokságának, amelyen a romániai együttes három győzelemmel és két vereséggel a második helyen végzett.
A zárómérkőzésen Góga Attila csapata egy góllal nyert Nagy-Britannia ellen. A romániai válogatott korábban Kínától 4–3-as, Litvániától pedig 4–0-s vereséget szenvedett, ugyanakkor Hollandiát 5–2-re, a házigazda Horvátországot pedig 6–4-re győzte le.
Románia–Nagy Britannia 2–1 (2–0, 0–1, 0–0).
Gólszerzők: Kovács Alpár (4.) és Kovács Szabolcs (14.), illetve Carruth Kyle (40.).
Kapura lövések: 31–20.
Büntetőpercek: 10–59 (ebből Archie Salisburynak 5+20+20 perc büntetés a mérkőzés végén).
Játékvezetők: Cse Jong Dzsin (Dél-Korea), Tomislav Grozaj és Marko Saković (mindketten Horvátország)
A záróforduló további eredményei: Kína–Hollandia 6–2 (3–0, 1–2, 2–0) és Litvánia–Horvátország 13–1 (2–0, 6–0, 5–1).
A végeredmény: 1. Litvánia 15 pont (39–5), 2. Románia 9 pont (16–15), 3. Horvátország 9 pont (22–26), 4. Nagy Britannia 6 pont (11–15), 5. Kína 6 pont (18–24), 6. Hollandia 0 pont (9–30). Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény rangsorolt.
Kapusok: Buda Márton (Miskolci DVTK Jegesmedvék), Márk Bálint (Gyergyói HK).
Hátvédek: Nagy Tamás (Háromszéki Ágyúsok), Szabó Tas, Molnár Ákos (mindketten Gyergyói HK), Kovács Előd (Csíkszeredai Sportklub), Tudor Nechita (Okanagan Hockey Academy, osztrák), Baraboi Csongor (Székesfehérvári ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia) és Szekeres Róbert (Sapientia U23).
Csatárok: Călin Lupașcu, Răzvan Timaru, Szopos-Böjte Szabolcs, Salamon Róbert, Fehér Csanád (mind Gyergyói HK), Bogács Tamás (Miskolci DVTK Jegesmedvék), Kozma Gergő (Alvesta SK, svéd), Kovács Alpár, Kovács Szabolcs (mindketten Debreceni EAC), Süveg István, Süveg Botond (mindketten Székesfehérvári ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia), Márton Tamás és Ágoston Tamás (mindketten Sapientia U23).
Stáb: Góga Attila (vezetőedző), Papp Szabolcs Tibor (másodedző), Fülöp Rajmund (kapusedző), Szentes Ervin (felszerelés-menedzser), Horvát Tamás (csapatvezető).
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!