Ez nem volt könnyed, inkább nyögvenyelős Sportklub-győzelem

Dobos László 2021. november 11., 21:12 utolsó módosítás: 2021. november 11., 21:41

Nehezen, csupán egy góllal, de legyőzte csütörtökön este a Csíkszeredai Sportklub a Bukaresti Steauát a román jégkorong-bajnokságban.

A vártnál nehezebben született meg a Sportklub győzelme a Steaua ellen Fotó: Veres Nándor

Úgy fest, a Steaua a 2021–2022-es román jégkorong-bajnokság meglepetéscsapata. A bukaresti gárda november 5-én 2–1-re nyert a bajnoki címvédő Brassói Corona otthonában, és a regáti gárda újra közel állt ahhoz, hogy pontot raboljon az Erste-ligás csapattól.

A Vákár Lajos Műjégpályán csütörtök este megrendezett találkozón jól kezdett a házigazda Sportklub, kilenc perc után 2–0-ra vezettek a kék-fehérek, az első szünet előtt azonban szépített a Steaua.

A középső játékrészt 2–0-ra megnyerte a vendégcsapat, így a második szünetben az eredményjelző 3–2-őt mutatott a vendégek javára.

Fotó: Veres Nándor

A sokkal többet támadó Sportklub azonban végül maga javára fordította a mérkőzést.

Érdekesség, hogy mindkét csapatnál Adorján nevű kapus védett: a Sportklubnál Attila, a Steauánál pedig Örs.

Romániai jégkorong–bajnokság, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua 4–3 (2–1, 0–2, 2–0).
Gólszerzők: Gyenyisz Kuljas (3. és 49.), Bíró Tamás Áron (9.) és Jevgenyij Szkacskov (50.), illetve Kirill Polozov (19.), Mihai Georgescu (25. és 40.).
Kapura lövések: 40–25.
Büntetőpercek: 8–10.
Vezette: Gergely Lehel.

Egy másik csütörtök esti mérkőzésen:

Sapientia U23–Brassói Corona 0–9 (0–5, 0–2, 0–2).
Gólszerzők: Kovács Mátyás (4.), Gajdó Balázs (8.), Radim Valchař (9.), Pavlo Boriszenko (10.), Owen Willimas (19.), Garet Hunt (29.), Andrei Vasile (34.), Roberto Gliga (47.) és Buda Gábor (58.).