Hét góllal verte a Sportklub a Steauát

Dobos László 2021. november 10., 21:14 utolsó módosítás: 2021. november 10., 21:15

Magabiztos győzelmet aratott szerdán este a Csíkszeredai Sportklub a román jégkorong-bajnokságban. Hozó Levente legénysége hazai jégen hét gól különbséggel verte a Steauát.

A szerda esti mérkőzésen a Steaua kapuját Cătălin Capșa védte. Adorján Örs csak tartalék volt Fotó: Veres Nándor

Statisztikai szempontból a mérkőzés első 15 perce szoros volt a Vákár Lajos Műjégpályán, a gyakorlatban azonban a – sérülések, eltiltások és válogatottbeli kötelezettségek miatt – több alapjátékosát nélkülözni kényszerülő Sportklub sima győzelmet aratott, a játék képe alapján győzelme egy percig sem volt kérdéses.

A csíkiaknál újra jégre lépett Rokaly Szilard és a meccset végigjátszotta a szintén sérülés után visszatérő Biró Tamás is.

Fotó: Veres Nándor

Az utolsó 8 percben a Sportklub kapuját a 17 éves Bíró Nándor védte, akik kettős hátrányban sem kapott gólt.

A 20. század második felében a romániai hokibajnokságban sztárcsapatnak számító bukaresti együttes a 21. században már nem tud beleszólni a dobogós helyezésekbe.

Romániai jégkorong–bajnokság, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua 11–4 (5–1, 2–2, 4–1).
Gólszerzők: Farkas Tamás (2.), Gyenyisz Kuljas (13. és 20.), David Stach (15. és 50.), Vojtech Polak (16. és 22.), Péter Balázs (24. és 60.), Reisz Áron (49.) és Salló Alpár (53.), illetve Bajrasz Abdullin (7.), Mihai Georgescu (23.), Danyiil Martinov (26.) és Szabó Dávid (43.).
Kapura lövések: 46–36.
Büntetőpercek: 6–12.
Vezette: Gergely Lehel.

A két csapat csütörtökön este fél 7-től újra megmérkőzik, ennek a találkozónak is a Vákár Lajos Műjégpálya ad otthont.