A játéktér minden részén és a játék minden elemében jobb volt a Brassói Corona, mint a házigazda FTC-Telekom a szombat délutáni összecsapáson. Míg a Fradinak egy nappal korábban még volt tíz jó perce a mérkőzés elején, de most még momentumai is alig akadtak a zöld-fehéreknek.
Tökéletesen megmutatja, hogy mi is zajlott a 60 perc alatt a három harmad kapuralövési aránya: 2:13, 6:12, 7:13.
Csak Arany Gergőnek volt köszönhető, hogy csupán egy góllal vezetett a Corona az első felvonás után, a második játékrészben pedig két találattal jött ki a reálisabb különbség, Sills és Blackwater kontrája, és a kanadai indián második gólja is mesteri volt.
0–3-nál időt is kért Fodor Szabolcs, megkavarta a sorokat és ez valamennyire fel is rázta a játékosait. Jött pár komolyabb ferencvárosi akció, de ez nem hozta meg a szépítést. Az utolsó húsz percben láthatóan nem nagyon hitt a Ferencváros sem abban, hogy 0–3-ról még van visszatérés,
a Brassó nagyon rutinosan tartotta az eredményt, nem hagyták élni a házigazdákat, és Kóger lövése lezárta a meccset.
A végén volt még néhány kakaskodás, de nem olyan, hogy bármelyik oldalról eltiltásra kellene számítani bárkinek is. A lényeg azonban, hogy 0–4-re nyert a Corona, és összesítésben 2:0-s előnyről várhatja a brassói folytatást. A döntős párharc harmadik mérkőzésére kedden, a negyedikre szerdán kerül sor.
Ha a Ferencváros nem tud radikálisan megváltozni, akkor könnyen lehet, hogy minden előzetes várakozás ellenére, már négy meccs után Erste Liga bajnok lehet a Brassói Corona.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Hiába vezetett a hajrában a Sepsi OSK, a hosszabbításban megítélt büntetővel egyenlített a Voluntari, így 1–1-es döntetlen született a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának hétközi, 4. fordulójában.
Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.
Kedden reggel pontban kilenc órakor megérkezett a végrehajtó a nagyváradi premontrei templomhoz, ahol a Fejes Rudolf Anzelm apáttal szolidarizáló hívek fogadták. Ez sem akadályozta meg abban, hogy mise közben, csendőrök kíséretében behatoljon a templomba.
„Soha nem táncoltam a néped sírjain” – így reagált a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a Magyar Péter által megfogalmazott vádakra.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!